Na półkach pojawiło się właśnie ósme wydanie albumu, w którym znalazły się najbardziej wyjątkowe wnętrza zaprojektowane przez polskie pracownie współpracujące z platformą Homebook.pl. To kolejna dawka inspiracji i wskazówek, jak mieszkać piękniej i wygodniej. Co ciekawe, projekty można nie tylko obejrzeć, ale również o nich posłuchać, ponieważ nowy album Homebook Design został wydany także w formie audiobooka.
Homebook Design vol. 8 to unikalny zbiór 30 wyselekcjonowanych wnętrz, które w tym wydaniu łączy idea funkcjonalności. Album przedstawia projekty domów, apartamentów i mieszkań, które udowadniają, że estetyka i komfort mogą iść w parze.
Komfort na pierwszym miejscu
Twórcy albumu zwrócili uwagę na zmiany, jakie przyniosła pandemia, redefiniując znaczenie przestrzeni domowej. Czas spędzony w czterech ścianach spowodował, że dom stał się nie tylko miejscem odpoczynku, ale również przestrzenią pracy, nauki, a nawet zamiennikiem ulubionych restauracji. Mimo większego nacisku na funkcjonalność, kwestie estetyczne nie zostały zaniedbane.
Wspólnym mianownikiem wszystkich definicji funkcjonalności pozostaje uczynienie życiowej przestrzeni jak najbardziej przyjazną codziennej egzystencji. W nowym wydaniu albumu Homebook Design przyglądamy się najpiękniejszym polskim wnętrzom właśnie z tej perspektywy. Na kartach ósmego wydania publikacji nie tylko podważamy ugruntowany konflikt pomiędzy pięknem a wygodą użytkowania, ale i udowadniamy, że tak powszechny zwrot jak „ładne, ale niepraktyczne!” odchodzi do lamusa – mówi Ewelina Saja, redaktorka naczelna albumu Homebook Design.
Funkcjonalność nie ogranicza się do minimalizmu
Album pokazuje, że funkcjonalność może być różnorodna – nie tylko minimalistyczne wnętrza mogą być komfortowe. Bez względu na styl, w każdym projekcie można stworzyć przestrzeń, która odpowiada indywidualnym potrzebom mieszkańców.
W najnowszym wydaniu albumu Homebook Design prezentujemy wnętrza zaprojektowane m.in. z myślą o rodzinach z dziećmi, osobach pracujących zdalnie i poszukujących unikatowych rozwiązań funkcjonalnych, związanych z koniecznością połączenia wielu ról pomieszczeń. We wszystkich tych przypadkach kluczowy okazał się właśnie komfort. W ten sposób chcieliśmy podkreślić inkluzywność designu, przekonując, że absolutnie każdy – bez względu na styl życia i możliwości – zasługuje na to, by mieszkać pięknie, zgodnie z własnymi potrzebami i poczuciem estetyki – kontynuuje Ewelina Saja.
W zgodzie z ideą inkluzywności, album został wydany także w wersji audio, dedykowanej osobom niewidomym i niedowidzącym. Publikacja dostępna jest bezpłatnie na stronie internetowej wydania.
Album dostępny jest w salonach Empik oraz na stronie Homebook.pl.
Źródło: Homebook