Szwedzka marka Elektrolux jest mocno zakorzeniona na polskim rynku, o czym świadczyć mogą m.in. liczne fabryki firmy zlokalizowane w całej Polsce. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem pralki tego producenta, ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz informacje na temat ciekawych funkcji oraz przyczyny najczęstszych awarii. W wyborze pralki Elektrolux pomogą Ci również zebrane przez nas opinie na ich temat.

Pralki Electrolux – dane techniczne

Marka Elektrolux oferuje następujące rodzaje pralek:

 • pralki slim, które najczęściej wybierane są do małych pomieszczeń,
 • standardowe pralki ładowane od frontu i od góry,
 • pralki do zabudowy.

Wymiary pralek są następujące: głębokość od 40 do 63 cm, szerokość od 49 do 60 cm, a wysokość od 57 do 85 cm.

Pojemność: od 3 do 10 kg.

Prędkość wirowania: od 1000 do 1600 obrotów na minutę.

Wszystkie pralki Electrolux posiadają klasę energetyczną A+++.

Pralki wyposażono w silnik inwerterowy, który jest cichszy niż tradycyjny silnik i zużywa o 50% mniej energii. Silniki inwerterowe Electrolux są objęte 10-letnią gwarancją.

Certyfikaty: Certyfikat Ariel/Lenor oraz certyfikaty Woolmark Green i Woolmark Blue, które zapewniają największą ochronę tkanin wełnianych, przeznaczonych do prania ręcznego.

Pralki Electrolux – funkcje

Pralki Electrolux – dłuższe życie Twoich ubrań | Electrolux
Pralki Elektrolux – opinie

Pralki Electrolux posiadają wiele przydatnych funkcji i programów, które wpływają na efekty prania:

 • UltraCare – pralka miesza detergenty z wodą, zanim trafią do bębna urządzenia. Poprzez całkowite rozpuszczenie detergentu zwiększa się skuteczność i dokładność prania, a środki piorące docierają w głąb włókna. Funkcja UltraCare gwarantuje ochronę, miękkość i świeżość pranych tkanin.
 • UltraWash – program prania w niskiej temperaturze 30 stopni w zaledwie 59 minut sprawia, że odzież dłużej zachowuje swoją świeżość.
 • SteamCare – system SteamCare umożliwia pranie z dodatkiem pary. Para dodana w końcowej części cyklu prania rozluźnia włókna, zapewniając gładkość tkanin i zmniejszając ilość zagnieceń o 1/3.
 • FreshScent – jest to system odświeżania odzieży z wykorzystaniem funkcji SteamCare. W zaledwie 15 minut można odzyskać świeżość tkanin, które nie wymagają inwazyjnego prania. System wykorzystuje oprócz pary specjalnie dobrane przez producenta substancje zapachowe.
 • SensiCare – system SensiCare chroni odzież przed zbyt długim praniem. Sensory znajdujące się w bębnie pralki dostosowują czas programu oraz zużycie energii i wody do wielkości załadunku, gwarantując tym samym optymalną dbałość o tkaniny.
 • AutoDose – funkcja automatycznie dozuje do bębna pralki odpowiednią ilość detergentu i płynu zmiękczającego na podstawie wagi wsadu. Jednorazowe napełnienie szuflady wystarcza nawet do 20 prań. Funkcja chroni włókna tkanin oraz ich kolor.
 • TimeManager – opcja umożliwia dostosowanie długości cyklu prania do indywidualnych potrzeb, pozwalając zaoszczędzić czas i energię.
 • My ElectroluxCare – aplikacja umożliwia sterowanie pralką za pomocą urządzenia mobilnego. Dzięki aplikacji można uzyskać porady ekspertów na temat prania, jak również zapisywać ulubione ustawienia pralki.
 • Program 14 minut – krótki program pozwalający na wypranie lekko zabrudzonej odzieży w zaledwie 14 minut.
 • Antyalergiczny program parowy – jest to program prania dedykowany dla alergików. Cykl prania z wykorzystaniem pary zabija bakterie i alergeny.
 • Program do prania ubrań dziecięcych – to delikatny program wykorzystujący wysoki poziom wody oraz delikatne ruchy bębna, które zapewniają ochronę włókien i kolorów.

Pralki Electrolux – opinie

Pralki Elektrolux cieszą się dobrymi opiniami. Użytkownicy chwalą sobie przede wszystkim wysoką jakość wykonania oraz funkcjonalność urządzeń. Na uwagę zasługuje również ciekawe wzornictwo, intuicyjny panel sterowania oraz ilość proponowanych programów. Pralki Electrolux są ciche i energooszczędne. Dzięki wielu modelom o różnych gabarytach klienci mogą znaleźć idealne urządzenie do swojego mieszkania.

Pralki Electrolux – usterki

Do najczęściej wymienianych usterek należą:

 • wyciekanie z pralki płynu do płukania — przyczyną tego może być zatkana lub zakamieniona deszczownica, a także niewłaściwe użytkowanie pralki;
 • kody błędów: E10 (problem z poborem wody lub jej odpływem) – powodem może być usterka elektrozaworu, który pobiera zbyt małą ilość wody. Warto także przeczyścić filtr w pompie odpływowej, ponieważ mogą zalegać w nim drobne przedmioty. Innym, dość często pojawiającym się komunikatem, jest kod błędu E50 (awaria silnika) oraz kod E66 (uszkodzony przekaźnik grzałki);
 • brudna woda w pralce, która pozostaje po praniu — przyczyną może być nieprawidłowo działająca pompa odpływowa. Należy dokładnie ją wyczyścić oraz sprawdzić filtr. Warto również zwrócić uwagę czy wąż odpływowy nie jest zgięty lub zablokowany;
 • pralka nie wiruje — powodem może być zapchany filtr pompy odpływowej, zerwany pasek napędowy lub zabrudzony układ hydrostatyczny;
 • pralka nie pobiera wody — najczęstszą przyczyną jest zgięty wąż doprowadzający wodę, który blokuje dopływ wody do bębna lub niedomknięte drzwiczki pralki. Bardziej poważnym problemem, który objawia się w ten sposób, może być usterka elektrozaworu lub uszkodzony hydrostat.