Decerto stoi na czele technologii ubezpieczeniowych, zapewniając klientom niezawodne rozwiązania oprogramowania ubezpieczeniowego oraz płynną migrację danych. Połączenie zaufania i bezpieczeństwa z jednej strony oraz dynamiki i nowoczesnych technologii z drugiej, miało decydujący wpływ na wystrój wnętrz siedziby firmy. Na powierzchni 850 mkw. na 4 piętrze biurowca Lumen w Warszawie, architekci z BIT CREATIVE w pełni oddali wyraz filozofii marki, nadając wnętrzom dynamiczny charakter.

Głównym wyzwaniem projektowym był obły kształt budynku oraz podłużny, korytarzowy układ biura. Inwestorowi zależało na zamkniętych pomieszczeniach dla zapewnienia jak najlepszej akustyki oraz bezpieczeństwa.  W celu przełamania monotonii w komunikacji zaproponowaliśmy uskokowy, wielokierunkowy układ ścian oraz nieregularny podział szprosów na ściankach szklanych. Dzięki takiemu zabiegowi przestrzeń wizualnie została podzielona na krótsze odcinki nadającym tym samym ciekawego i dynamicznego charakteru – tłumaczy architekt Barnaba Grzelecki.

Charakter tego wnętrza podkreśla wyjątkowa konsekwencja stylistyczna, którą zastosowano z niezwykłą precyzją. Głównym motywem przewodnim stała się miedź przełamana szarością betonu, która pojawia się konsekwentnie we wszystkich pomieszczeniach, stanowiąc znaczący akcent. Elementami wyróżniającymi przestrzeń są mocny, zdecydowany design oraz sufit pomalowany na ciemnoszary kolor, a oprawy oświetleniowe zawieszone są w różnych kierunkach, nadając dynamiczny charakter przestrzeni. Ścianki szklane z pionowymi i poziomymi podziałami dodają spójności przyjętej stylistyce, wzmacniając jej efekt.

Niezwykłą wizytówką biura jest recepcja z poczekalnią. Na wprost wejścia znajduje się lada recepcyjna zaprojektowana w formie rzeźby z cortenu i stalowej siatki, o dynamicznym, wielokierunkowym kształcie. Na tle ściany pokrytej stalową siatką widnieje podświetlone logo firmy. Pozostałe ściany poczekalni pokryte są bujną zielenią, tworząc kontrast dla miedzianego tynku. Dominujący nad przestrzenią rastrowy sufit o nieregularnym układzie oczek dodaje wnętrzu dynamiki.

Pomieszczenia użytkowe, takie jak sale konferencyjne i pomieszczenia do pracy zespołowej, zachowują spójną stylistykę. Ciemne sufity zaakcentowane są oprawami LED w dynamicznym ułożeniu, a drewno użyte na drzwiach, blatach oraz jako element dekoracyjny na ścianach, dodaje ciepła i przytulności wnętrzom.

Na ścianach w formie akcentów zastosowaliśmy tynk miedziany, beton architektoniczny oraz siatkę stalową, z której można zwieszać zieleń. Dla dodatkowego komfortu akustycznego ściany szklane można przysłonić zasłonami z grubej tkaniny. We wnętrzach nie brakuje też stolarek meblowych zaprojektowanych pod indywidualne potrzebny klienta – tłumaczy architekt. – W pomieszczeniach pracy zespołowej dla zapewnienia komfortu pracy indywidualnej, pomiędzy biurkami zaprojektowaliśmy wysokie donice z zielenią – mówi architekt Jakub Bubel.

Głównym miejscem spotkań i wydarzeń firmowych jest pomieszczenie socjalne o znacznej powierzchni 120 mkw. Priorytetem dla inwestora było nadanie mu charakteru kawiarni. Architekci z BIT CREATIVE postawili więc na nowoczesny styl klubowy, który doskonale oddaje to zamierzenie. Stąd znajduje się tu pełnowymiarowy aneks kuchenny wyposażony w lodówkę typu side by side, mikrofalówki, nalewak do wody zimnej, ciepłej, gazowanej, a nawet alkoholu. Ważnym aspektem dla Decerto jest integracja pracowników, dlatego w strefie jadalnianej umieszczony został solidny stół z litego drewna.

Pośrodku pomieszczenia rozmieszczone są różnorodne miękkie siedziska i dywany nawiązujące do stylu kawiarnianego, wzbogacone o ikoniczną kanapę typu Chesterfield. Dodatkowo w tej strefie dostępny jest 98-calowy telewizor oraz konsola Playstation. Przy widoku na kopułę Złotych Tarasów można również organizować zawody w bilard, skorzystać z maszyny typu arcade oraz spróbować swoich sił w rzucaniu dartami do celu.

Istotna w procesie była też obecność zieleni, która poprawia komfort pracy. W tym pomieszczeniu nie mogło jej zabraknąć. Pojawia się ona na ścianach w formie dekoracyjnych obrazów, zwisających pnączy ze słupów oraz typowych roślin doniczkowych – zdradza architekt Malwina Klimowicz.

Wszystko to by zapewnić pełen komfort pracy, na który składa się wspólnie spędzany czas. Integracja pracowników i poczucie tworzenia mini społeczności były bowiem jednym z oczekiwań inwestorów, któremu architekcie z BIT CREATIVE sprostali doskonale.

Inwestor: Decerto Sp. z o.o.

Lokalizacja: Biurowiec Lumen, Złota 59, Warszawa

Projekt: BIT CREATIVE w składzie: arch. Barnaba Grzelecki, arch. Jakub Bubel, arch. Malwina Klimowicz

Zdjęcia: Fotomohito