Pościel z mikrofibry cieszy się znacznie większą popularnością. Nie ma co się dziwić. Materiał ma naprawdę sporo zalety. Chociaż mowa o syntetycznej tkaninie to ma również właściwości, które sprawdzają się doskonale w przypadku pościeli.

Czym jest mikrofibra?

Tak naprawdę to tkanin na pościel na rynku jest dostępnych naprawdę wiele. Obecnie nasze serca podbija pościel z mikrofibry.

Mikrofibra jest tkaniną syntetyczną o bardzo wysokich użytkowych walorach. Wykonana jest z mikro włókien, które składają się z cienkich poliestrowych włókiem oraz także włókiem poliamidowych. Są one o dziesięć razy cieńsze od wełny. Wszystko to się przekłada właśnie na właściwości mikrofibry. Nie tylko jest przyjemna i przewiewna, ale na dodatek ma także właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne. W związku z powyższym mikrofibra jest bardzo popularnym materiałem na dziecięcą pościel. Budowa z włókiem cienkich także powoduje, że tenże materiał jest niezwykle wytrzymały. Trudno jest go rozedrzeć. Co więcej nie rozciąga się oraz także nie przeciera. Dzięki temu w niezmienionym stanie będzie nam służyć przez długie, długie lata. Jakby było tego mało, to nie musimy jej prać w naprawdę wysokich temperaturach.

Wśród zalet można wymienić: przyjemność w dotyku, przewiewność, łatwość w utrzymaniu czystości, nie rozciąga się, nie mechaci się, jest niezwykle wytrzymała oraz bezpieczna dla dzieci czy też dla alergików.

Czy pościel z mikrofibry ma jakieś wady?

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszelkie powyższe właściwości pościeli, to trudno będzie tak naprawdę znaleźć wady tejże tkaniny. Warto wspomnieć o tym, że nie powinniśmy jej prać ze środkami zmiękczającymi. Jest to w zasadzie jedyne zastrzeżenie. One prowadzą do wytracania wszelkich właściwości tego właśnie materiału. Może także tracić kolory oraz niestety rozciągać się.

Poza tym, mikrofibra jest materiałem wręcz idealnym na pościel. Nie będziemy mieli żadnego problemu z zakupem pościeli z mikrofibry. Jest ona bowiem dostępna w wielu sklepach stacjonarnych, jak i także internetowych. Warto porównać sobie ceny, aby przypadkiem nie przepłacić. Na pewno nam się uda kupić pościel o interesującym wzorze, okazjonalnej cenie oraz jednocześnie o wysokiej jakości. Czy mogliśmy sobie wymarzyć lepsze połączenie? Raczej nie. Warto zatem pokusić się o tego rodzaju analizę przy zakupach, a na pewno będzie w pełni zadowoleni. Jeśli zależy nam na najniższej cenie, to najlepiej postawić na zakupy internetowe. W sieci najczęściej są oferowane znacznie niższe ceny.