Kilkanaście lat jest trudnym momentem przejściowym bezpośrednio z okresu dzieciństwa do dorosłości. Jest to czas poszukiwań także własnego stylu. Dowiedzmy się jak powinien wyglądać pokój młodzieżowy, aby nastolatek był z niego zadowolony. Poznajmy najciekawsze aranżacje.

Pokój młodzieżowy Ikea aranżacje – masa inspiracji

Aranżacja pokoju dla nastolatka jest sporym wyzwaniem. Nastolatkowie mają swoje sprecyzowane oczekiwania. Najlepiej dać naszemu dziecku prawo wyboru. Chyba najrozsądniej będzie usiąść razem oraz posłuchać, które rozwiązania, meble oraz kolory będą mu odpowiadały. Możemy także poprosić aby dziecko nam pokazało swoje inspiracje. Prawdziwą fabryką inspiracji jest pokój młodzieżowy Ikea aranżacje.

Pamiętajmy, że kształt ostateczny wnętrza jest zależny od płci dziecka, jego zainteresowań, zasobności portfela oraz oczywiście wielkości przestrzeni.

W większości przypadków dzieci zajmują najmniejsze pokoje w naszych mieszkaniach. Póki są maluszkami, to nie ma problemu, ponieważ potrzebują jedynie łóżka do spania, małej szafy czy też komody. W szkolnym wieku przybywa jeszcze nam biurko. Z kolei w okresie nastoletnim jest konieczna całkowita reorganizacja zupełna, aby pokój był w stanie przyjmować także gości naszego dziecka.

Co można zrobić, aby powiększyć optycznie przestrzeń? Dobrym oraz niezwykle modnym rozwiązaniem będzie wybór mebli w kolorze bieli do pokoju młodzieżowego. To dzięki nim nawet pomieszczenie niewielkie się wyda znacznie przestronniejsze. Poza tym z łatwością, przemalowują jedynie ściany czy też wybierając inny kolor dodatków, będziemy mogli zmienić styl naszego wnętrza, gdy naszego dziecko wyrośnie z aranżacji nastoletniej. Białe meble w młodzieżowym pokoju powinny być w formie proste, modne oraz także łatwe w czyszczeniu. Porzućmy zatem pomysł kupna meblościanki typowej. Najlepsze są modułowe meble.

A może pokój z antresolą?

Ponieważ młodzieżowy pokój w bloku ma najczęściej niewielkie gabaryty, warto wykorzystać każdy ze skrawków dostępnej przestrzeni na przechowywanie. Jak możemy to zrobić? Sposobów jest kilka. Wiele osób decyduje się na zabudowę zamykanymi szafkami na ubrania jednej ściany, aż po sam sufit. Można także wykorzystać otwarte półki na książki. Najbardziej sprytnym rozwiązaniem w młodzieżowym pokoju jest stworzenie łóżka na antresoli, a więc po prostu podwyższeniu.

Jak widzimy jest kilka trików, które pomogą nam urządzić pokój dla naszego nastoletniego synka czy też nastoletniej córki. Naprawdę możliwości jest sporo. Stacjonarna wizyta w sklepie Ikea również może się okazać niezmiernie pomocna.