Kilkanaście lat jest trudnym momentem przejściowym bezpośrednio z okresu dzieciństwa do dorosłości. Jest to czas poszukiwań także własnego stylu. Dowiedzmy się, jak powinien wyglądać pokój młodzieżowy, aby nastolatek był z niego zadowolony. Poznajmy najciekawsze aranżacje.

Pokój młodzieżowy Ikea aranżacje – masa inspiracji

Aranżacja pokoju dla nastolatka jest sporym wyzwaniem. Nastolatkowie mają swoje sprecyzowane oczekiwania. Najlepiej dać naszemu dziecku prawo wyboru. Chyba najrozsądniej będzie usiąść razem oraz posłuchać, które rozwiązania, meble oraz kolory będą mu odpowiadały. Możemy także poprosić, aby dziecko nam pokazało swoje inspiracje. Prawdziwą fabryką inspiracji jest pokój młodzieżowy Ikea aranżacje.

Pamiętajmy, że kształt ostateczny wnętrza jest zależny od płci dziecka, jego zainteresowań, zasobności portfela oraz oczywiście wielkości przestrzeni.

W większości przypadków dzieci zajmują najmniejsze pokoje w naszych mieszkaniach. Póki są maluszkami, to nie ma problemu, ponieważ potrzebują jedynie łóżka do spania, małej szafy czy też komody. W szkolnym wieku przybywa jeszcze nam biurko. Z kolei w okresie nastoletnim jest konieczna całkowita reorganizacja zupełna, aby pokój był w stanie przyjmować także gości naszego dziecka.

Co można zrobić, aby powiększyć optycznie przestrzeń? Dobrym oraz niezwykle modnym rozwiązaniem będzie wybór mebli w kolorze bieli do pokoju młodzieżowego. To dzięki nim nawet pomieszczenie niewielkie się wyda znacznie przestronniejsze. Poza tym z łatwością przemalowują jedynie ściany czy też wybierając inny kolor dodatków, będziemy mogli zmienić styl naszego wnętrza, gdy naszego dziecko wyrośnie z aranżacji nastoletniej. Białe meble w młodzieżowym pokoju powinny być w formie proste, modne oraz także łatwe w czyszczeniu. Porzućmy zatem pomysł kupna meblościanki typowej. Najlepsze są modułowe meble.

A może pokój z antresolą?

Ponieważ młodzieżowy pokój w bloku ma najczęściej niewielkie gabaryty, warto wykorzystać każdy ze skrawków dostępnej przestrzeni na przechowywanie. Jak możemy to zrobić? Sposobów jest kilka. Wiele osób decyduje się na zabudowę zamykanymi szafkami na ubrania jednej ściany, aż po sam sufit. Można także wykorzystać otwarte półki na książki. Najbardziej sprytnym rozwiązaniem w młodzieżowym pokoju jest stworzenie łóżka na antresoli, a więc po prostu podwyższeniu.

Jak widzimy, jest kilka trików, które pomogą nam urządzić pokój dla naszego nastoletniego synka czy też nastoletniej córki. Naprawdę możliwości jest sporo. Stacjonarna wizyta w sklepie Ikea również może się okazać niezmiernie pomocna.

Pokój młodzieżowy na poddaszu Ikea

Pomieszczenia ze skosami są zwykle nieco trudniejsze w aranżacji, ale jeśli weźmiemy pod uwagę kilka ważnych zasad, to z pewnością miejsce to stanie się stylowe i przytulne. Oto one:

  • Jasne kolory, które sprawią, że niewielkie i niskie pomieszczenie, jakim zwykle jest pokój na poddaszu, optycznie się powiększy.
  • Dużo światła, które oprócz okna dachowego, zapewnią liczne lampy dające światło o różnych natężeniu (jest to szczególnie istotne po zmroku).
  • Uzgodnienie wszystkich szczegółów wystroju pokoju z dzieckiem, które zazwyczaj ma upodobania, pasje oraz gust.

Poniżej przedstawiamy aranżacje, którymi warto się zainspirować urządzając pokój na poddaszu.

Pokój na poddaszu z balkonem.

Jeśli do dyspozycji mamy pokój z balkonem, to warto zadbać, aby aranżacja obu przestrzeni była spójna. Nawet na najmniejszym balkonie z powodzeniem można stworzyć klimatyczną przestrzeń, w której będzie można się zrelaksować lub spędzić czas na nauce.

Pokój na poddaszu z huśtawką

Bardzo często w pomieszczeniach na poddaszu widoczne są grube belki konstrukcyjne, które mogą stać się wspaniałą ozdobą pokoju dziecka. Na jednej z belek można na przykład powiesić wygodną huśtawkę lub hamak, które z pewnością staną się wygodnym miejsce do wypoczynku, czytania książki, czy też słuchania muzyki.

Materac zamiast łóżka

W pokojach, w których skosy mocno ograniczają przestrzeń, można rozważyć pozbycie się łóżka. W zamian można na podłodze położyć materac i przykryć go wygodnymi poduszkami. Należy przy tym pamiętać, że musi to materac, który może być używany bez stelaża.