Ceramika Paradyż odniosła podwójne zwycięstwo na Łódź Design Festival, zdobywając prestiżowe statuetki must have za dwie unikatowe kolekcje: klinkier SUNDOWN, zaprojektowany przez Maję Ganszyniec, oraz kolekcję biżuterii Monumental, stworzoną przez Annę Orską we współpracy z Paradyż. Konkurs must have, który jest organizowany przez Łódź Design Festival od 2011 roku, wyróżnia najlepsze realizacje polskich projektantów i producentów, promując zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku, znakomitą jakość i design.

Nagrody must have są jednymi z najbardziej cenionych wyróżnień w polskiej branży wzorniczej, przyznawanymi każdego roku przez grono ekspertów oraz dziennikarzy specjalizujących się w designie. W tym roku jury stanęło przed trudnym zadaniem wyboru najlepszych projektów spośród ponad 400 zgłoszeń, co podkreśla znaczenie i prestiż tych nagród w promowaniu rodzimego sektora kreatywnego.

Pod koniec maja projekty Ceramika Paradyż doceniła Rada Ekspertów w składzie: Kamil Białas (red. naczelny WhiteMAD), Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (red. naczelna AD Polska), Anna Grużewska (red. naczelna Czas na Wnętrze), Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska (pracownia arch. Jam Kolektyw), Katarzyna Księżopolska (red. naczelna MAGAZIF.com), Maria Ostrowska (animatorka polskiego sektora kreatywnego), Monika Pągowska i Tomasz Pągowski (duet kreatywny Pągowski Studio), Michał Piernikowski (dyr. Łódź Design Festival), Hanna Rydlewska (dyr. wydawnicza Vogue Polska, red. Chilli ZET) i Anna Żmijewska (red. Architektura-murator).

Klinkier SUNDOWN, zaprojektowany przez Maję Ganszyniec, jest nowoczesnym ukłonem w stronę tradycyjnych materiałów i metod produkcji. Kolekcja ta oferuje możliwość spojrzenia na architekturę w sposób całościowy i kreatywny, będąc głęboko zakorzenioną w tradycji zarówno pod względem kolorystyki, jak i formatów oraz rodzajów powierzchni. Dzięki nowoczesnej technologii zapewniającej wytrzymałość, klinkier SUNDOWN znajduje zastosowanie w nowoczesnych projektach architektonicznych i aranżacjach wnętrz.

Fot. HAWA by lodzdesign

Kolekcja biżuterii „Monumental” to efekt współpracy Paradyż z projektantką Anną Orską, wykorzystująca odpady ceramiczne z kolekcji Monumental. Te niewykorzystane elementy przekształcono w pozłacane dzieła sztuki jubilerskiej, inspirowane strukturami naturalnych minerałów i odzwierciedlające ducha less waste. Każdy element biżuterii to nie tylko efekt recyklingu, ale także małe dzieło sztuki, które wyróżnia się wyjątkowym designem.

Fot. HAWA by lodzdesign

Łódź Design Festival jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie designu w Polsce, przyciągającym rokrocznie tysiące odwiedzających oraz wybitnych projektantów z całego świata. Festiwal ten promuje innowacyjne projekty, nowoczesne rozwiązania i odważne pomysły, stając się platformą wymiany doświadczeń i inspiracji dla twórców i entuzjastów designu. Podwójne wyróżnienie dla Ceramiki Paradyż na tegorocznym festiwalu potwierdza, że polski design osiągnął światowy poziom, a współpraca z renomowanymi projektantami przynosi marce spektakularne efekty.

Oprac. na podst. mat. prasowe Ceramika Paradyż