Podłogi 3D są świetnym pomysłem na wyjątkowe wnętrze. Możemy je wykorzystać przykładowo w łazience, w której na podłodze zamiast płytek znajduje się nasze zdjęcie. Brzmi intrygująco? Przekonajmy się.

Podłogi 3D łazienka – idealny projekt dla Ciebie

Podłogi 3D łazienka to projekt dla osób, które sobie cenią rozwiązania niebanalne. Powierzchnia takowej podłogi jest błyszcząca i z czasem może zmatowieć. Dlatego też najlepiej się sprawdzi w miejscach, gdzie ruch nie jest zbyt natężony. Taki ruch panuje właśnie w łazience. Na pewno w ciągach ruchliwych komunikacyjnych nie sprawdzi się. Łazienka, w której się zdecydujemy położyć zdjęcie na podłodze, będzie wyjątkowa oraz także oryginalna. Taki projekt jednak mus być dobrze przemyślany, ponieważ zdjęcie na podłodze towarzyszyć będzie nam przed bardzo długi okres czas.

Łazienka, w której dominuje biel powinna zostać urozmaicona o odrobinę szarości oraz koloru niebieskiego. Szara podłoga oraz do tego beżowe płytki na ścianie znacznie przełamują biel szafek oraz także armatury łazienkowej. Zabiegiem najbardziej efektownym, który tę aranżację wyróżnia, jest zdjęcie na podłodze. Częścią najważniejszą podłogi w łazience zajmuje fotografia jakby śladów na ściegu, która zalana została żywicą. Tenże motyw pojawił się w związku z pasją snowboardową właścicieli. Świetny efekt podłogi fotograficznej w łazience potęguje lustro, które sięga do samej ziemi.

Jak poprawnie wykonać podłogę 3D w swojej łazience?

Sama aranżacja łazienki z podłogą pod postacią zalanej żywicą fotografii robi naprawdę ogromne wrażenie. Jak taką podłogę wykończyć w łazience? Na pewno elementem podstawowym jest wybór oraz także przygotowanie fotografii. Zdjęcie musi mieć oczywiście odpowiednie parametry (musi być wysokiej rozdzielczości), dlatego kupić je najlepiej w banku zdjęć. Następnie – gdy bierzemy pod uwagę samą wielkość łazienki oraz rozmieszczenie wyposażenia – zależy odpowiednio zdjęcie wykadrować, aby najważniejsze fragmenty wzoru nie znalazły się akurat pod meblami czy też sprzętem, które będą montowane.

Oczywiście bez odpowiedniego sprzętu nie wykonamy takiej podłogi w 3D. Jeśli jednak podłoga ta nam się podoba, to powinniśmy zadbać o możliwie najlepszych fachowców. Na całe szczęście nie brakuje takich na rynku. Poszukajmy dobrze. Zasada jest jedna – najlepiej do specjalistów trafić z polecenia. Niestety Internet jest przepełniony ogłoszeniami osób, które niestety nie powinny mianować się fachowcami. Lepiej takich fachowców po prostu unikać.