Lato to czas długich, ciepłych wieczorów, słońca, zieleni, światła i chwili odpoczynku. Nic nie orzeźwi i nie schłodzi lepiej niż kawa w stylu cold brew. Ten zimny kawowy napój, parzony powoli, jest idealnym towarzyszem letnich dni, przynosząc ochłodę i dodając energii. Teraz Siemens oferuje nowe mrożone napoje – Cold Brew, Cold Brew Macchiato oraz Slow Brew, które można przygotować w domu za pomocą automatycznych ekspresów do kawy EQ700.

Ekspresy Siemens z linii EQ700, wyposażone w inteligentne komponenty systemu iAroma, pompę i podgrzewacz przepływowy wody, oferują różnorodność napojów. Do tej pory w wolnostojących ekspresach do kawy Siemens dostępne były 32 rodzaje różnych kaw – od klasycznego Espresso, przez mleczne Cappuccino, aż po egzotyczne Kaapi czy Galão. Teraz posiadacze ekspresu Siemens EQ700, dzięki aktualizacji, będą mogli przygotować również Cold Brew, Cold Brew Macchiato oraz Slow Brew.

Czym charakteryzują się te kawy?

Cold Brew to kawa, która zaskakuje głębokim, owocowym smakiem, uzyskiwanym dzięki powolnemu parzeniu w niskiej temperaturze. Idealna na gorące letnie dni, kiedy potrzebne jest orzeźwienie. Dodanie kilku kostek lodu podkreśli jej wyjątkowy charakter, łącząc nowoczesność z tradycją i oferując unikalne doznania smakowe.

Cold Brew Macchiato to połączenie głębokiego smaku Cold Brew z delikatną, aksamitną pianką mleczną. To propozycja dla tych, którzy szukają elegancji i wyrafinowania w codziennych przyjemnościach. Kombinacja intensywnego smaku i delikatnej tekstury zadowoli najbardziej wymagające podniebienia.

Slow Brew to kawa dla tych, którzy cenią sobie spokój i tradycję. Specjalny, powolny proces parzenia, inspirowany metodą filtrowania, pozwala na wydobycie głębokiego smaku i aromatu. To idealny wybór na spokojne poranki. Użycie nieco grubszego mielenia kawy pozwoli w pełni docenić bogactwo jej smaku.

Więcej kawowych inspiracji można znaleźć w aplikacji Home Connect w sekcji coffeWorld+. Tam dostępne są przepisy, między innymi, na Tonic Espresso lub Affogato, czyli kawę z lodami waniliowymi.

Nie ma wątpliwości, że mrożona kawa to obecnie hit sezonu. Jej wyjątkowy smak, orzeźwiające właściwości, możliwość dostosowania do własnych upodobań i łatwość przygotowania sprawiają, że stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnej kawy, zwłaszcza w upalne dni.

Fot. i oprac. na podst.: mat. prasowe Siemens.