Ogrodowe meble z palet są dzisiaj jednymi z najciekawszych jeśli o wykonanie i zarazem najtańszych, jeśli bierzemy pod uwagę ostateczną cenę za całość. Same meble to jednak nie wszystko! Dobrze dobrane do nich poduszki na meble z palet pozwolą na stworzenie w ogrodzie dokładnie takiego klimatu aranżacji, na jakim nam zależy. Od czego zacząć?

Po co poduszki na meble z palet?

Warto wiedzieć, że w odróżnieniu od większości mebli ogrodowych i tarasowych, te, które wykonane są z palet, wymagają dokupienia do nich osobnych poduszek. Bez względu na to, czy meble tego rodzaju kupujemy w formie gotowej, czy też zbijamy je sami, poduszki będą niezbędne do wygodnego siedzenia. Drewno paletowe samo w sobie jest twarde, a charakterystyczne przerwy miedzy deskami niemal uniemożliwiają komfortowy wypoczynek bez poduszki. Jeśli wiec posiadasz lub planujesz na tarasie takie meble – od razu dobierz do nich właściwe poduchy!

6 pomysłów na poduszki na meble z palet

Wśród wielu opcji, którymi można się kierować, wybierając poduszki na meble z palet, podsuwamy sześć najciekawszych – z bardzo różnych kategorii!

Klasyczne, podwójnie pikowane – najtańsze, z wypełnieniem flocke i bez opcji wymiany poszewki. Niska cena sprawia, że nawet mimo braku możliwości wyprania samych poszewek, bardzo się taki zakup opłaca!

Podwójnie pikowane i podwójnie grube – bardzo puszyste, dające efekt „zapadania się” w miękkości. Niektóre z modeli wytwarzane są w polskich szwalniach i cechują się bardzo wysoką jakością wykonania. Są droższe niż „standard”, ale dzięki wygodzie i eleganckiemu obszyciu, prezentują się o wiele lepiej.

Poduszki półpaletowe – węższe niż klasyczne, bardzo oryginalne, idealnie pasujące do mebli z palet, które nie są oparte o konstrukcję z 1 czy 2 palet, a np. o kombinacje 1,5-4,5 itd.

W kolorach ziemi i natury – polecane do tych przestrzeni ogrodowych, w których chcemy utrzymać efekt bliskości naturze, bez niepotrzebne ożywiania energetycznymi barwami. Zielone, brązowe, miodowe, khaki czy w odcieniach ecru.

Marynarskie – świetnie wyglądające w ogrodach, w których latem umieszcza się przydomowy basen czy balię do kąpieli. Część poduszek jest niebieska, a część pasiata – w białe i niebieskie pasy, nawiązując tym samym do stylu marynistycznego.

Kolorowe – żywe, soczyste, energetyczne, nierzadko też neonowe. Przełamują kolory natury i wprowadzają do ogrodu lub na taras więcej unikatowości.

Jak zrobić poduszki na meble z palet?

Przy odrobinie umiejętność krawieckich i szwalniczych, poduszki na meble z palet można wykonać samodzielnie! Będzie to mniejszy koszt niż zakup sklepowego gotowca, a do tego zyskamy możliwość bardzo indywidualnego doboru tkaniny i wypełnienia. Do uszycia poduszek potrzebne będą: wkłady z wypełnieniem (np. flocke lub pianka), maszyna do szycia lub igła i nici oraz grubsza tkanina na obszycie wypełnienia, najlepiej taka, jaka nie rozerwie się zbyt szybko. Warto pomyśleć o szyciu z zamkiem błyskawicznym, tak, by w razie zabrudzenia się poduszek, można je było wyprać.