W aranżacji wnętrz na styl glamour najważniejszy jest efekt każdego najmniejszego mebla, detalu czy dekoracji oraz jego lśnienie. Nie bez powodu mówi się, że pomieszczenia glamour „lśnią” – zachwycają one bowiem ponadprzeciętnym luksusem, jakością i wyjątkową klasą, która kojarzy się z mieszkaniami gwiazd, artystów i tzw. wielkomiejskiej elity. Tu nie ma żadnych półśrodków! Jest tylko jakość i gustowne piękno! Jak do takiego wnętrza dobrać mebel określany jako konsola?

Czym powinna się wyróżniać konsola glamour?

W odróżnieniu od klasycznej komody, konsola jest meblem o wiele lżejszym i wyróżniającym się bardziej dekoracyjną konstrukcją. We wnętrzach urządzanych na styl glamour, cechuje ją połysk, drobiazgowe wykończenie nóżek lub ramy, na której została ona osadzona, oraz najczęściej filigranowy, błyszczący blat, który stanowić będzie doskonałe miejsce na dekoracje. Na tego typu konsoli umieszcza się najczęściej fotografie w ramkach, świeczniki, lampki nocne, kwiaty zatknięte w eleganckie wazoniki lub skrzyneczkę na biżuterię. Ustawiona pod ścianą konsola ma budzić podziw, przyciągać spojrzenia i sprawiać, że osoba, która widzi ją po raz pierwszy, dosłownie będzie się takim meblem zachwycać.

Konsola glamour w pomysłach wykończeniowych

  • Stalowy połysk i dominacja stali – glamour wyjątkowo lubi wszystko to, co jest powiązane ze stalą, ale pod jednym warunkiem! Lśnienie i połysk muszą być wyraziste.
  • Chromowane modele polerowane – doskonale pasują do salonów i hallu, w których taki materiał już wcześniej się pojawił.
  • Biel z dodatkami złota. To elegancka wersja konsoli glamour, która złotem może być wzbogacona dyskretnie lub ostentacyjnie. Obie formy dozwolone!
  • Złoto rzeźbione – luksusowa propozycja dla osób o większym budżecie. Taki mebel może być rzeźbiony w złocie na nóżkach, lub w całości również na blacie.
  • Kamienne blaty + rama ze stali
  • Wąska – masywna. Konsole są dostępne w wersjach wyjątkowo lekkich wizualnie lub ciężkich i masywnych, wybór jest tutaj indywidualny i warto go dostosować do pozostałej aranżacji wnętrza.

Pomysłów na zakup konsoli glamour można dziś szukać również w katalogach artystów, którzy projektują je na indywidualne zamówienie, na blogach projektantów wnętrz, ale i w sklepach specjalizujących się właśnie w dodatkach do wnętrz tego stylu. Warto sięgać także po inspiracje egzotyczne – nierzadko najciekawsze pomysły na oryginalne konsole, znaleźć można na blogach zagranicznych, spoza Europy, których projektanci mają zupełnie inną fantazję i potrafią przełamywać stereotypy meblowe.