Okap wbudowany w płytę indukcyjną staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w nowoczesnych kuchniach. Umożliwia on nie tylko gotowanie w przyjemnych warunkach, ale także oszczędza miejsce, eliminując potrzebę montowania oddzielnego okapu. Franke, lider w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań kuchennych, oferuje płyty indukcyjne z wbudowanymi okapami w serii Mythos, Maris i Smart, które zapewniają nie tylko znakomitą funkcjonalność, ale także estetyczny wygląd.

Urządzenia z serii 2gether od Franke charakteryzują się zaawansowanymi funkcjami, takimi jak precyzyjna kontrola temperatury na 9 poziomach grzania, opcja Flexi do łączenia sąsiednich pól grzewczych oraz funkcja Booster dla szybszego nagrzewania. Dzięki wyższej efektywności energetycznej te płyty są także bardziej przyjazne dla środowiska.

Płyty te oferują również łatwy dostęp do filtrów: filtr przeciwtłuszczowy można myć w zmywarce, a filtr węglowy regenerować w piekarniku, co znacząco ułatwia ich utrzymanie w czystości. Kompaktowe wymiary silnika okapu zapewniają dodatkową przestrzeń w szafce kuchennej, pozwalając na wygodne przechowywanie sztućców, patelni i garnków w dodatkowych szufladach.

Modele Mythos i Maris przeznaczone są na wyspę kuchenną, dzięki czemu przestrzeń nad nią zostaje uwolniona, co pozwala harmonijnie połączyć strefę kuchni z salonem. Natomiast modele z serii Smart mają wymiary, pozwalające na zainstalowanie ich w standardowych szafkach, zatem mogą pojawić się również w ciągu zabudowy. Nowości różnią się mocą pochłaniania, wielkością i kolorem kratki wlotowej, która może być czarna, co zapewnia modny, jednolity wygląd urządzenia – komentuje Katarzyna Niezabitowska-Baj, PR & Event manager Franke.

Wybór okapu zintegrowanego z płytą indukcyjną, takiego jak urządzenia serii Franke 2gether, odpowiada nowoczesnym trendom w projektowaniu i wyposażaniu kuchni, które coraz częściej stawiają na wielofunkcyjność i maksymalizację dostępnej przestrzeni. Integracja okapu z płytą indukcyjną to rozwiązanie, które pozwala nie tylko zaoszczędzić cenne miejsce w kuchni, ale również zwiększa komfort i efektywność gotowania.

Zaawansowane technologicznie urządzenia Franke 2gether oferują szereg funkcji ułatwiających codzienne czynności kuchenne. Automatyzacja takich procesów jak włączanie okapu razem z płytą grzewczą i dostosowanie mocy pochłaniania do aktywności na płycie czyni obsługę intuicyjną i niezwykle wygodną. Dodatkowo, te nowoczesne urządzenia są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie użytkowania – wszystkie elementy elektroniczne, w tym silnik, są odpowiednio zabezpieczone przed zalaniem.

Oprócz oszczędzania przestrzeni, płyty z serii Franke 2gether zintegrowane z okapami sprawiają, że gotowanie staje się szybsze i bardziej energooszczędne. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wydajność i nowoczesne technologie w służbie codziennego komfortu.

Dla wielu osób urządzających kuchnię najważniejsza jest swoboda gotowania, brak przeszkód, a jedynie czysta przyjemność z przygotowywania posiłków. Dlatego coraz częściej sięgają po płyty zintegrowane z okapami, doceniając wysoki komfort korzystania oraz to, że ich prosty design pasuje dosłownie do każdej kuchni – od minimalistycznej, przez industrialną, aż po reprezentacyjną – dodaje architektka Katarzyna Skonieczko z pracowni PRW Design.

Fot. i oprac. na podst.: mat. prasowe Franke.