Co może nam zaoferować zastawa stołowa? Nie tylko praktyczne zastosowanie czy bazową estetykę, ale przede wszystkim bogactwo form i wrażeń. Aby tego doświadczyć, warto zwrócić uwagę na najnowszą ofertę kieliszków i szklanek w MILOO HOME, które zachwycają paletą barw i efektami optycznymi. Te eleganckie elementy dekoracyjne mogą harmonijnie komponować się z otoczeniem, ale również wyróżniają się na tle innych akcesoriów stołowych, grając pierwsze skrzypce na każdym eleganckim przyjęciu. Dodatkowo, każdy produkt to efekt pracy utalentowanych polskich rzemieślników.

Szkło – materiał o niezliczonych możliwościach. Dlaczego?

Choć znamy je jako twarde i kruche, to rozgrzane do 1000 i więcej stopni Celsjusza staje się niezwykle plastyczną masą. Używając odpowiednich narzędzi, można wówczas formować je w najrozmaitsze formy. Jak bardzo różnorodne, świetnie pokazują nasze nowości – mówi Monika Bielska, dyrektor kreatywna MILOO HOME. – Jednocześnie wszystkie kieliszki i szklanki z naszych kolekcji mają kilka wspólnych walorów, którymi wyróżniają się na rynku. To przede wszystkim ręczne wykonanie w polskich hutach szkła. Oznacza to najwyższą jakość, której produkcja przemysłowa nie dorównuje. Sprawia też, że każdy egzemplarz jest niepowtarzalny. Ma pewną tożsamość, jaką nadać mu może jedynie kontakt z utalentowanym autorem – podkreśla.

Wybierając ręcznie wykonane kieliszki i szklanki z MILOO HOME, nie tylko wspierasz polskich rzemieślników, którzy z dumą kontynuują wielowiekowe tradycje, ale także w prosty, lecz wyrafinowany sposób dodajesz swojemu stołowi niepowtarzalnego charakteru w estetyce, którą sam wybierzesz.

W stronę nowoczesnej elegancji

Unikalna kolekcja Topaz Optic wyróżnia się na tle innych dzięki swoim geometrycznym kształtom – kieliszki mają formę cylindryczną. Ich kolor przywodzi na myśl szampana, bursztyn lub złocisty blask zachodzącego słońca nad morzem.

Dopełnieniem kolekcji jest seria szklanek Ovo, które charakteryzują się miękką, organiczną formą przypominającą jajo, co nawiązuje do łacińskiej nazwy. Połączenie geometrycznych kształtów kieliszków z delikatniejszą formą szklanek tworzy idealną równowagę na stole, a subtelny kontrast jednolitej barwy, lecz różnorodnych kształtów doskonale wpisuje się w najnowsze trendy aranżacji wnętrz.

Kieliszki do szampana i czerwonego wina Topaz Optic, Miloo Home

Lśniące barwy zastawy stołowej

Szlachetny odcień kieliszków Topaz Optic prowadzi nas w świat bogatego spektrum kolorowego szkła, co stanowi jeden z głównych trendów we współczesnym wzornictwie. Kieliszki i szklanki w różnorodnych barwach mogą wzbogacić monochromatyczną aranżację, podkreślić temat przewodni (jak np. marynistyczny) lub przenieść eksplozję kolorów z otoczenia prosto na stół lub taras.

W serii Pure znajdziesz szklanki w odcieniu indygo, które wyglądają, jakby były wykonane z samej wody. Niebieskie szkło o zróżnicowanej grubości – cieńsze przy brzegu, a solidniejsze przy dnie – sprawia wrażenie głębin jeziora za sprawą swojej przejrzystości, połysku i zróżnicowania tonów. Jednak MILOO HOME oferuje znacznie więcej niż tylko te. Wśród nowości znajdziemy również szklanki w odcieniach letniej zieleni i nadmorskiego granatu. Dla miłośników wyrafinowanego designu kolekcja Pillar, inspirowana Bauhausem, zrobi wrażenie swoimi geometrycznie wyciętymi czaszami z przezroczystego szkła, osadzonymi na zielonej nóżce.

Zachwycający świat tekstur szklanych

Promienie słońca, światło świec czy lampy nastrojowe nie tylko podkreślają barwy szkła, ale również uwydatniają jego faktury, co stanowi kluczowy trend we współczesnym projektowaniu. Projektanci wykorzystują różnorodne efekty optyczne, by nawet bezbarwne szkło stało się fascynującym elementem dekoracyjnym. Doskonałym przykładem jest rozbudowana kolekcja Optic, obejmująca szeroki wybór kieliszków (do czerwonego i białego wina, koktajli, martini), szklanek, a także innych naczyń jak chłodziarki do szampana czy miski.

Zauważalny jest efekt falowania, który najczęściej uzyskuje się na szkle o grubszym profilu. Rzemieślnicy pracujący dla MILOO HOME akcentują tę szlachetność materiału, stosując staranne szlify, co jest wyrazem najwyższej klasy i rękodzieła. To właśnie te cechy wyróżniają szkło MILOO HOME na tle mniej wyrafinowanych produktów dostępnych na rynku.

Wzmianka o szklanych dekoracjach stołowych nie byłaby kompletna bez odniesienia do elementów ozdobnych, takich jak wazony o tradycyjnych lub awangardowych kształtach oraz świeczniki. Bogaty asortyment tych produktów dostępny jest na stronie www.miloohome.pl, chociaż najlepiej zapoznać się z nimi osobiście, odwiedzając jeden z salonów w różnych miastach Polski.

Nowa kolekcja kieliszków Optic, Miloo Home