Morze Bałtyckie oferuje wiele atrakcji, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Jeżeli jednak masz dość plażowania albo pogoda akurat nie dopisuje, wybierz się do Oceanarium Miedzyzdroje. To niezwykle interesujące miejsce, w którym na pewno nie będziesz się nudzić!

Oceanarium Międzyzdroje — atrakcje

Oceanarium Międzyzdroje zlokalizowane jest na ul. Promenadzie Gwiazd 4, w samym centrum miasta, naprzeciwko wejścia na molo. Obiekt zajmuje powierzchnię 3 tys. m2, a w zbiornikach wodnych o pojemności od 3 tys. do 80 tys. m2 mieszkają stworzenia wodne z najdalszych zakątków świata, między innymi płaszczki, mureny, piranie, węgorze, krewetki symbiotyczne, rekiny, ośmiornice czy skrzydlice.

Jedną z najciekawszych atrakcji oceanarium w Międzyzdrojach jest 16-metrowy półtunel wypełniony kolorowymi rybami. Nie brakuje tu również pięknych raf koralowych, które naprawdę robią ogromne wrażenie. W obiekcie znajdziesz też inne atrakcje, takie jak „touch pool”, w którym możemy dotknąć żywe ryby, czy paludarium z japońskimi karpiami koi.

Na najmłodszych czekają także:

  • sala edukacyjna i multimedialna, gdzie dzieci poprzez zabawę dzieci mogą też się uczyć;
  • bawialnia, gdzie zabawa nie zna granic;
  • wystawa makiet rekinów w skali 1:1;
  • projekcje laserowe, monitory 4K i technologie wykrywania ruchu.

Ekspozycja wewnątrz oceanarium została podzielona na kilka stref tematycznych. Każda została dokładnie opisana, dzięki czemu możesz naprawdę dużo się tu dowiedzieć! Na przykład w sali Giganci Oceanów obejrzysz prawdziwe młode rekiny.

Oceanarium w Międzyzdrojach - galeria zdjęć
Oceanarium Gdańsk

Oceanarium Międzyzdroje — ceny biletów oraz godziny otwarcia

  • bilet normalny – 45 zł
  • bilet ulgowy – 35 zł (dzieci od 2 roku życia do 18 lat oraz emeryci i renciści)
  • dzieci do drugiego roku życia — wstęp bezpłatny

Oceanarium w Międzyzdrojach jest otwarte codziennie od 10:00 do 19:00.