Jeśli ciekawi Cię, jak na żywo wyglądają zwierzęta Afryki, odwiedź Oceanarium Afrykarium Wrocław, które znajduje się na terenie wrocławskiego ZOO. Zobaczysz tutaj niespotykane na terenie naszego kontynentu zwierzęta wodne i lądowe. Niektóre z nich wzbudzają sympatię, inne strach, ale na pewno wszystkie są godne tego, aby przyjrzeć im się z bliska i poznać ich historię oraz codzienne życie. W basenach o łącznej pojemności 15 milionów litrów mieszkają zwierzęta z ponad 200 różnych gatunków, a ich liczba stale się powiększa. Na pewno warto odwiedzić to miejsce przynajmniej kilka razy!

Oceanarium Afrykarium Wrocław — atrakcje i ceny

Kompleks podzielony został na kilka krain tematycznych, związanych z poszczególnymi regionami Afryki i ich fauną. Szczególne wrażenie robi Rafa Morza Czerwonego, która mieni się tysiącami kolorowych ryb i sztucznymi koralowcami. W Głębinach Kanału Mozambickiego zobaczyć można m.in. rekiny i płaszczki z niezwykłej perspektywy – 18-metrowego tunelu przechodzącego przez zbiornik. W Afryce Wschodniej można podziwiać afrykańskie ryby – endemiczne gatunki (występujące tylko w danym akwenie) z jezior Tanganika i Malawi. Oprócz tego spotkamy tutaj hipopotamy nilowe, mrówniki, małe antylopy i dikdiki, a także egzotyczne kaczki i ibisy. Odwiedzając Wybrzeże Szkieletów w Namibii, spotkać można kotiki i pingwiny, które obserwować można również pod wodą, schodząc pod pokład zacumowanego statku. Ostatnią krainą jest Dżungla Dorzecza Kongo, w której mieszkają krokodyle oraz jedyne w Polsce manaty – zagrożone wyginięciem wielkie pływające ssaki.

Jak łatwo kupić bilet on-line do wrocławskiego Afrykarium? - jak Łatwo?
Oceanarium Afrykarium Wrocław

Afrykarium wciąż sprowadza nowe gatunki zwierząt. Na miejscu prowadzone są również zajęcia edukacyjne. Goście mają do dyspozycji także restaurację, taras widokowy i sklep z pamiątkami.

Oceanarium Afrykarium Wrocław — bilety oraz godziny otwarcia

W Oceanarium Afrykarium Wrocław obowiązują bilety do ZOO, bez żadnych dodatkowych opłat:

  • BILET NORMALNY jednorazowy – 55 zł.
  • BILET ULGOWY jednorazowy – 45 zł.
  • BILET STUDENCKI jednorazowy – 45 zł.
  • BILET RODZINNY (maksymalnie 2 rodziców i 3 dzieci) – 170 zł.
  • Dzieci do lat 3 i seniorzy po 75 roku życia — wstęp bezpłatny.

Posiadacze karty Nasz Wrocław uprawnieni są do zniżek na zakup biletów.

Kompleks czynny jest codziennie, również w niedziele i święta.


AFRYKARIUM I OCEANARIUM
PONIEDZIAŁEK – CZWARTEK9:00-17:00
PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA I ŚWIĘTA9:00-18:00