Obraz do biura ma bardzo wiele funkcji. W zależności od przedstawionej grafiki może dopełniać profesjonalny wystrój wnętrza, odnosić się do branży, w której specjalizuje się firma, pomagać pracownikom w zebraniu myśli i pozwalać odpocząć zmęczonemu sztucznym światłem laptopów wzrokowi. Obrazy są też świetnym pretekstem do rozmów o sztuce w przerwie od pracy. Sprawdź poniższy artykuł i dowiedz się jaką grafikę wybrać do przestrzeni biurowej, by cieszyć się jej najlepszymi zaletami!

Obrazy do gabinetu — jak stworzyć ciekawą przestrzeń do pracy?

Większość biur jest utrzymana w minimalistycznym stylu. Niektóre sprawiają wręcz wrażenie surowych! Podczas ich aranżacji głównym celem jest to, by były funkcjonalne. Niestety często zapomina się przy tym o dodatkach, które uatrakcyjnią przestrzeń i sprawią, że pracownicy będą się w niej lepiej czuli. Grafiki świetnie się sprawdzą do zmienienia tej sytuacji i wprowadzenia do wnętrza przytulnej atmosfery, co uprzyjemni spędzenie w nim czasu.

Podstawową funkcją grafik jest oczywiście udekorowanie przestrzeni. Obrazy pomogą ci stworzyć gabinet, w którym spędzanie czasu będzie przyjemne i sprzyjające produktywnej pracy. Piękne grafiki zwrócą też uwagę klientów, którzy zapamiętają spotkanie w oryginalnym otoczeniu. 

Minimalistyczny obraz do gabinetu — kiedy się sprawdzi?

Zależy ci na tym, by twoje biuro prezentowało się jak najbardziej elegancko? Postaw na wystrój w klasycznych biało-czarnych barwach. W tej prostocie kryje się sprawdzona, ponadczasowa harmonia, która pomaga w koncentracji. W takim wnętrzu świetnie sprawdzą się dodatki w tych samych odcieniach — dodadzą mu charakteru i dopełnią jego elegancki styl.

Dobrym pomysłem jest również przełamanie bieli i czerni jedną, inną barwą. Wykorzystać do tego można np. obrazy do biura przedstawiające różowe kwiaty na czarnym tle. Taki dodatek będzie elegancki, a wprowadzi do pomieszczenia ciekawy element kolorystyczny.  

Kontrastowe grafiki do biura — sposób na pobudzenie kreatywności

Twoja praca wymaga kreatywności? Po kilku godzinach w biurze przyda ci się małe wsparcie, które pobudzi twoją wyobraźnię! Według psychologii kolorów intensywne, kontrastowe barwy potrafią pobudzić umysł do tworzenia nowych pomysłów. Szukaj obrazów np. z odcieniem czerwonym, który motywuje do działania i żółtym — wprowadzającym w dobry nastrój.

Obrazy do biura, które działają uspokajająco i wspomagają koncentrację

Zależy ci, aby w twoim biurze panowała spokojna atmosfera, która pomaga się skupić? Postaw na dodatki w niebieskim i zielonym kolorze. Świetnie sprawdzą się tu obrazy przedstawiające naturę — jezioro czy las. Ponadto podczas patrzenia na kolor zielony nasze oczy odpoczywają. To skuteczny sposób na regenerację zmęczonego światłem laptopa wzroku.

Według dziedziny psychologii zajmującej się wpływem barw na człowieka niebieski to również kolor, wzbudzający zaufanie. Grafiki, które go zawierają, są więc świetnym wyborem do pomieszczeń, w których spotykasz się z klientami.

Pamiętaj, że przestrzeń biurowa to nie tylko gabinety, ale też sale konferencyjne, kuchnia, korytarze — je również warto ozdobić dopasowanymi obrazami, tak aby umiliły czas spędzany w tych pomieszczeniach. Przejrzyj oferty i wybierz grafikę, która spełni funkcję, na której ci zależy: podniesie kreatywność, pomoże w skupieniu się lub relaksie. Dzięki niej zwiększysz swoją produktywność lub zmotywujesz do działania swoich pracowników!