Aby jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo pracowników i przechodniów w trakcie prac budowlanych, warto zainwestować w solidne ogrodzenia które pomogą Ci w odpowiednim zagospodarowaniu terenu planowanych robót. Nie wiesz, które z ogrodzeń budowlanych najlepiej sprawdzi się w przypadku Twoich prac? Poznaj najważniejsze funkcjonalności instalacji.

Solidne ogrodzenia budowlane z blachy trapezowej

Jedną z niezbędnych instalacji w przypadku robót budowlanych, które wymagają specjalistycznego zabezpieczenia, są ogrodzenia pełne. Konstrukcja składa się z solidnych blach, które cechują się nieprzeziernością – dzięki temu rozwiązaniu przechodzący nieopodal piesi nie są narażeni na kurz, dym i hałas. Cała instalacja osadzana jest na betonowych blokach, które podnoszą stabilność ogrodzenia, chroniąc je m.in. przed silnymi podmuchami wiatru.

Ten rodzaj konstrukcji jest także łatwy w montażu i demontażu, dzięki czemu bez większego problemu może zostać przeniesiony w dowolne miejsce. Warto także dodać, że pełne ogrodzenie budowalne arad.pl/ogrodzenia-tymczasowe,g12.html umożliwia instalację różnorodnych banerów reklamowych, plakatów oraz ulotek, które mogą promować inwestycje powstające na terenie remontowanego placu.

Ażurowe ogrodzenia budowlane – funkcjonalności

Instalacje ażurowe sprawdzą się zarówno na placu budowy, jak i w magazynach oraz halach. Ten rodzaj konstrukcji wykorzystywany jest także podczas wydzielania przestrzeni na terenach koncertów i festiwali. Ażurowe ogrodzenie budowlane składa się z ocynkowanej ramy z rur, która wypełniona jest siatką o różnych rozmiarach oczek w zależności od przeznaczenia instalacji.

Podobnie jak w przypadku modelu z blachy trapezowej, konstrukcja montowana jest do podłoża poprzez betonowe stopy. Poszczególne elementy mocowane są ze sobą specjalnymi klamrami, które zapewniają stabilność i wytrzymałość całej konstrukcji.

Najważniejsze akcesoria do ogrodzeń budowlanych

Planując zagospodarowanie placu budowy, należy pamiętać o dodatkowych elementach wyposażenia, które zapewnią pracownikom i dostawcom wygodny dostęp na teren prac. W ofercie firm dostawczych dostępne są m.in. kompatybilne furtki do ogrodzenia budowlanego, które mogą być instalowane na betonowych bloczkach lub stalowych słupach. Bramka wypełniana jest ażurową siatką o różnej gęstości oczek.

Niezbędnym akcesorium może okazać się także brama do ogrodzenia, która montowana jest na słupach wbetonowanych w podłoże. Dzięki temu rozwiązaniu instalacja pozostaje znacznie stabilniejsza niż instalacje montowane na stopach betonowych.

Nie wiesz, jaki model ogrodzenia najlepiej sprawdzi się w przypadku Twoich prac? Skontaktuj się z doradcami z firmy Arad

Arad to doświadczony dostawca wysokiej jakości sprzętów i instalacji budowlanych, który działa na polskim rynku już od 1996 roku. Marka kompleksowo zaopatruje klientów w nowoczesne systemy rusztowań, ogrodzenia budowlane, pomosty czy drabiny. Zastanawiasz się nad skorzystaniem z oferty firmy Arad? Skontaktuj się konsultantem, który kompleksowo odpowie na wszystkie Twoje pytania.