Dom o powierzchni 120 metrów kwadratowych, położony w spokojnej okolicy pod Warszawą, jest miejscem, które łączy spokój i harmonię z wyrafinowanym stylem. Wnętrze domu, dzięki zastosowaniu jasnych, stonowanych kolorów oraz szlachetnych materiałów, odzwierciedla miłość właściciela do świata przyrody. Paleta kolorystyczna wnętrza to głównie złamane biel i ciepłe pastele, które dodają przestrzeni lekkości i świeżości.
Za design odpowiada pracownia Interiorsy, której zespół zdecydował się na użycie materiałów wysokiej jakości, jak naturalny kamień czy eleganckie drewno. Dodatkowym elementem, który podkreśla charakter wnętrza, są modne tapety inspirowane naturą, dodające przestrzeni głębi i oryginalności. Dzięki takim rozwiązaniom, dom nie tylko zapewnia wygodę i funkcjonalność na co dzień, ale również staje się odzwierciedleniem osobistych wartości i stylu życia właściciela. Pomimo swojej subtelności i łagodności, wnętrze nie jest nudne ani monotonne. Zastosowanie bogatych tekstur i delikatnych dekorów wprowadza do domu dynamiczność, czyniąc go jednocześnie nowoczesnym i przytulnym miejscem do życia.
Inwestorowi zależało, by jego przestrzeń do życia niosła spokój i ukojenie. Jednak nie mogła być ona pozbawiona wyrazu – nijaka. Ponieważ nie lubi on stagnacji, a w jego życiu wiele się dzieje, postawiliśmy na łagodną paletę barw, która stanowi tło dla często zaskakujących akcentów stylistycznych. Jednym z nich, najbardziej charakterystycznym, są pojawiające się właściwie w każdym pomieszczeniu tapety z motywem roślinności. Motyw ten zasugerowaliśmy inwestorowi świadomie, przyroda działa bowiem kojąco i relaksująco – opowiadają Marta Iglewska i Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy.
Wybór kwiatowych tapet to decyzja nie tylko uzasadniona, ale również niezwykle trafiona. Tapety te wnoszą do wnętrz atmosferę niepowtarzalności, łamiąc monotonię kolorystyczną pomieszczeń. Subtelne wzory roślinne, utrzymane w pastelowej palecie kolorów, przyciągają uwagę i nadają wnętrzom wyjątkowy charakter. Doskonałym przykładem może być niewielka toaleta, która mimo ograniczonego metrażu, urzeka przemyślaną aranżacją. Przeskalowane motywy kwiatów w odcieniach mięty z akcentami pudrowego różu tworzą efekt „wow”. Efekt ten wzmacniają zaokrąglone formy wyposażenia w kolorze mięty oraz lustrzane powierzchnie, które optycznie powiększają przestrzeń.
Jednak wzorzyste tapety to tylko jedno z wielu rozwiązań aranżacyjnych, które dodają charakteru wnętrzom. W projektach pojawiają się również charakterystyczne lamele, dekoracyjne elementy z blachy w odcieniach złota i srebra, oraz zdobne detale nawiązujące do stylu art déco i eleganckie oświetlenie. Istotną rolę w kształtowaniu wnętrz odgrywają także naturalne materiały. Drewno i kamień wprowadzają nutę luksusu, subtelnie zachęcając do relaksu i odpoczynku. Chociaż aranżacje są klarowne i wizualnie uporządkowane, co daje ukłon w stronę minimalizmu, nie brakuje tu również odniesień do klasycznej elegancji. W kuchni fronty szafek zdobią tradycyjne, lecz dyskretnie wprowadzone, ramiaki, a złote, stylizowane armatury oraz uchwyty w tym samym odcieniu, podkreślają inspiracje stylem minionych epok.
W tym, z pozoru minimalistycznym wnętrzu, do głosu dochodzą echa inspiracji klasyczną stylistyką, zwłaszcza niezwykle eleganckim i szykownym stylem art déco. Zabudowa kuchenna, lamele, detale w kolorze złota czy wiodące prym tapety i naturalne materiały budują charakter tej stonowanej w odbiorze przestrzeni. Dzięki temu, zgodnie z życzeniem inwestora, choć sprzyja ona wypoczynkowi i relaksacji, nie jest ani banalna, ani sztampowa – wyjaśniają architekci.
Co więcej, dzięki subtelnej grze detali, można ją każdego dnia na nowo odkrywać, ciesząc się każdym dogłębnie przemyślanym elementem aranżacyjnym, tworzącym jedną, spójną całość.
Wizualizacje: Interiorsy.
O pracowni:
Biuro projektowe Interiorsy to Marta Iglewska i Radosław Wójcik – dwójka architektów wnętrz z wykształceniem inżynierskim. Zajmuje się ono kompleksowym wykończeniem wnętrz prywatnych i komercyjnych, tworząc przemyślane przestrzenie z funkcjonalnym, angażującym i pięknym wystrojem, w których każdy poczuje się dobrze. Na swoim koncie mają wiele lat doświadczenia w znanych warszawskich pracowniach. Marta współpracowała m.in. z Marta Czerkies Home Designer oraz Studio projektowym Doroty Szelągowskiej. Z kolei Radek poza wieloma własnymi indywidualnymi projektami, pracował w biurze Karol Smagacz Interior Designer znanym m.in. z programu Design Dream Polsatu.