Od dobrych kilku lat w trendach wnętrzarskich bryluje zestawianie ze sobą przeróżnych odcieni szarości oraz bieli. To klasyczne, bardzo wytworne połączenie tworzy w urządzanych wnętrzach efekt maksymalnej nowoczesności, przestronności i elegancji. Być może z tych powodów coraz częściej wykańcza się takimi kolorami nie tylko biura, gabinety, hall’e czy salony, ale również domowe łazienki! Od czego zatem zacząć?

Pomysły na łazienki biało szare – od ciemnych po jasne!

Pierwszym krokiem do urządzenia oryginalnej łazienki w bielach i szarościach jest znalezienie projektu, który w tym punkcie będzie nam się najbardziej podobał. Dobrze jest jednak nie decydować od razu, ponieważ w miarę przeglądania opcji, jakie podsuwają architekci wnętrz, może się okazać, że pierwsza i szybka decyzja będzie pochopna, a łazienkę idealną dla siebie znajdziemy dopiero po kilku dniach! Inspiracjami służą tu również blogi wnętrzarskie, strony fanów różnych innowacyjnych rozwiązań łazienkowych czy profile influencerów specjalizujących się w nietypowych aranżacjach.

5 x łazienki biało szare

  • Klasyka w ciemnym wydaniu. Ten model aranżacji skupia się wokół głębokich, ciemnych odcieni szarości (czasem nawet wpadających w czerń!) oraz bieli albo idealnie czystej, albo nieco przymglonej. Doskonale sprawdza się w łazienkach nowoczesnych.
  • Klasyka w wersji jasnej. Propozycja stworzona z myślą o osobach, które nie wyobrażają sobie kąpieli w otoczeni barw ciemnych, za to cenią jasność, optyczne powiększenie wnętrza i nastrój przestronności.
  • Dorzuć brązy! Mało kto wie, że z bielą i szarością idealnie współgrają brązy. Wprowadzenie w łazience drewnianych blatów, koszy na bieliznę czy półeczek może o 180 stopni zmienić chłodny charakter tego pomieszczenia,
  • Soczysty kolor na plan. Śliwkowe dywany, błękitna rama lustra, fioletowe dodatki, miodowe pojemniczki – sprawią, że w szaro-białej łazience nie będzie smutno!
  • Ocieplająca zieleń! Kolor zielony idealnie rozproszy wrażenie zbytniej powagi jeśli chodzi o przestrzeń łazienkową. Wniesie do niej ciepło, radość, nadzieję i sprawi, że przyjemniej będzie się nam w tym pomieszczeniu relaksowało.

Wspomniane wyżej pięć pomysłów na łazienki wykończone w bieli i szarościach to jedynie zarys tego, co można dzisiaj znaleźć na etapie oglądania projektów. Aranżując jednak własne mieszkanie, dobrze jest zdecydować o którejś z tych pięciu inspiracji. Są one najbardziej podstawowe i jednocześnie pozwalają na różne szalone wariacje i dodatki, które dodadzą wnętrzom smaku!