Szeroki, teksturowany korpus i wysmukły łuk wylewki, dostępność w modnych odcieniach złota, miedzi, antracytu oraz klasycznej stali szlachetnej – bateria z serii Mythos Masterpiece od Franke jest niczym biżuteria kuchni. Jej szlachetność nie ogranicza się jednak tylko do formy. Nowe baterie kuchenne Franke wyróżniają się także wysoką funkcjonalnością i trwałością.

Nagrodzony design

Bateria kuchenna Mythos Masterpiece szybko zdobyła uznanie w branży, otrzymując prestiżowe międzynarodowe nagrody: Kitchen Innovation Award 2024 oraz Red Dot Award 2024. Przede wszystkim jednak urzeka nawet najbardziej wymagających miłośników pięknych i funkcjonalnych domów. Jej design, dopracowany w każdym detalu, doskonale łączy elementy klasyki z minimalizmem, odpowiadając na oczekiwania estetów ceniących zarówno piękno, jak i praktyczność.

Wysmakowany kształt z subtelnym detalem nasuwa na myśl słowa Einsteina: „To ważne, by upraszczać tak, jak się da, ale nie bardziej”. Ta zasada działa też w projektowaniu, bo właśnie w ten sposób rodzą się formy autentycznie ponadczasowe i uniwersalne w zastosowaniu – mówi arch. Andrzej Burawski z pracowni PRW Design. – Bateria Mythos Masterpiece już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę, ale gdy się jej przyjrzymy, nic w jej wyglądzie nie jest przesadzone. Oto w czym rzecz – dodaje.

Komfort użytkowania na najwyższym poziomie

Wysoko uniesiona wylewka baterii kuchennej Mythos Masterpiece zapewnia wyjątkową wygodę podczas mycia dużych naczyń czy napełniania wysokich wazonów. Ale to dopiero początek jej zalet. Nowoczesny aerator tej baterii generuje zwarty, laminarny strumień wody, który jest dobrze napowietrzony, ale jednocześnie nie rozpryskuje się i działa cicho. To przekłada się na znaczną oszczędność wody. Ponadto, wyciągana wylewka z funkcją prysznica okazuje się nieoceniona przy dokładnym myciu zlewozmywaka czy delikatnym opłukiwaniu warzyw, owoców i grzybów.

Elegancki metaliczny blask

Nowe modele baterii Franke zdobią kuchnie, oferując jedno z najmodniejszych metalicznych wykończeń – złote, miedziane, antracytowe oraz klasyczną stal szlachetną. Szczotkowane wykończenie powierzchni nie tylko nadaje atrakcyjną, satynową teksturę, ale również ułatwia utrzymanie czystości, zapobiegając szybkiemu brudzeniu się.

Gama czterech kolorów pozwala harmonijnie połączyć ten model armatury kuchennej z dowolnie wybranym zlewozmywakiem, umożliwiając tworzenie zestawień albo monochromatycznych, albo kontrastowych – w zależności od indywidualnych preferencji. Tak, by kuchnia, która zawsze jest centrum domu, przyciągała domowników oraz ich gości funkcjonalnością w pięknej formie – podkreśla Katarzyna Niezabitowska-Baj, PR & Event Manager Franke.

Baterie kuchenne Mythos Masterpiece stanowią uzupełnienie wielokrotnie nagradzanej linii kolorowych zlewozmywaków stalowych Mythos Masterpiece, które niebawem uzupełnią ofertę Franke.

Fot. i oprac. na podst.: mat. prasowe Franke.