W czasie meblowania domu można spotkać się z wieloma wzorcami, które powtarzane są od wielu lat i stały się pewną normą. Czy tak jednak musi być? Choć zerwanie z tego typu przyzwyczajeniami nie jest proste, uzyskane w ten sposób efekty mogą zaskoczyć. Dziś skupimy się na jednym ze stereotypów: czy kabina prysznicowa musi znajdować się w rogu pomieszczenia? Okazuje się, że są rozwiązania uniwersalne, które można postawić w dowolnym miejscu!

Dlaczego kabina prysznicowa stoi zazwyczaj w rogu łazienki?

W niemal każdej łazience w Polsce kabina prysznicowa ustawiona jest w samym rogu łazienki. Czy są jakieś konkretne powody takiego stanu rzeczy? Okazuje się, że za takim ustawieniem przemawia kilka, konkretnych argumentów.

  • Oszczędność miejsca. Ustawienie brodzika w samym rogu pomieszczenia pozwala maksymalnie wykorzystać wolne miejsce. Jest to niezwykle ważny w małych mieszkaniach, szczególnie w blokach.
  • Dostęp do kanalizacji i wody. Piony wodociągowe w budynkach układane są w ścianach, przez co trudno wyobrazić sobie kabinę prysznicową na środku łazienki. Często jednak wyjścia kanalizacji i wody spotkać można właśnie w rogu. Jednak nie oznacza to, że podłączeń nie można pociągnąć także podłogą!
  • Wiele modeli kabin prysznicowych wymaga stawiania ich właśnie w tym, standardowym miejscu. Wynika to z ich konstrukcji – od strony ściany widoczne są wszystkie podłączenia oraz przewody. Nie wygląda to zbyt estetycznie na widoku.
  • Kabina umieszczona w rogu łazienki opiera się na sąsiednich ścianach. Dzięki temu lekkie konstrukcje są bardziej stabilne (dodatkowe mocowania do ścian).

Nie oznacza to jednak, że w każdej łazience prysznic musi mieścić się w rogu pomieszczenia. Jeśli chcesz zaskoczyć czymś gości i stworzyć unikatowy wystrój wnętrza, warto postawić na coś zupełnie nowego i nieoczywistego.

Moduł 1200 – kabina prysznicowa, którą ustawisz w każdym miejscu!

Poszukujesz dobrej i inspirującej kabiny prysznicowej do swojego mieszkania? Sprawdź stronę https://www.sanswiss.pl/pl/produkty/modul. Znajdziesz tam unikatowy model 1200, który możesz postawić w dowolnym miejscu. Każda ze stron została wykończona w taki sposób, by doskonale prezentować się w Twojej łazience.

Zaletą wolnostojącej kabiny jest nie tylko możliwość umieszczenia pod dowolną ścianą, ale także fakt, że możesz ją odsunąć od ścian na czas remontu. Dzięki temu praca przebiegnie szybciej, a koszty obniżysz o cenę nowego panelu prysznicowego. Prosty kształt nie oznacza także niskiej jakości wykończenia. Wprost przeciwnie – SanSwiss to synonim staranności i dbałości o najmniejsze detale.