Marka Parkside oferuje elektronarzędzia pneumatyczne, akumulatorowe, manualne, elektryczne oraz akcesoria do nich. Swoją popularność zawdzięcza sieci Lidl, ale kupić je możemy również w innych sklepach. Narzędzia Parkside zbierają raczej pozytywne opinie, głównie z uwagi na atrakcyjne ceny. Co warto jeszcze wiedzieć na temat marki Parkside?

Narzędzia Parkside – co to za firma?

Marka Parkside jest marką własną Lidla, ale narzędzia możemy kupić również w innych sklepach. Jest ich mnóstwo. Znajdziemy tam zarówno narzędzia pneumatyczne, jak i akumulatorowe, manualne, elektryczne oraz akcesoria do nich.

Producent chwali się innowacyjnością, wysoką jakością oraz konkurencyjną ceną, która plasuje się raczej w tej dolnej półce cenowej. Wynika to z tego, że elektronarzędzia Parkside pochodzą z Chin, gdzie produkcja jest o wiele tańsza. Czy jednak pochodzenie elektronarzędzi z Chin w tym przypadku nie przekłada się na niską jakość wykonanych narzędzi? Na te pytanie odpowiedzą nam opinie użytkowników.

Narzędzia Parkside – opinie

Narzędzia Parkside — opinie

Opinie na temat narzędzi Parkside są zróżnicowane. Część osób wychwala ich jakość, która w stosunku do ceny jest naprawdę dobra. Na plus jest na pewno to, że za marką stoi Lidl, który nie może sobie pozwolić na sprzedawanie bubla. To pozwala również na łatwy zwrot i gwarancje — sklep ma obsługę na bardzo wysokim poziomie i nie robi problemów.

Przykładowo: szlifierka wielofunkcyjna kosztuje 80 złotych, a wiertarka udarowa 87 złotych. Jeśli planujesz zatem kilkudniowy remont, a potem z narzędzi będzie korzystać sporadycznie, to taki zakup opłaca się na pewno. Narzędzia Parkside nie są to raczej narzędzia porównywalne z Bosch czy Makita, ale też nie płacimy za nie 4 czy 5 razy więcej.

W sieci można też znaleźć negatywne opinie, które niestety wskazują na to, że elektronarzędzia Parkside są niskiej jakości, bo psują się po kilku godzinach solidnej pracy. Z tego wynika, że nie są to narzędzia dla osób, które pracuję z takimi narzędziami na co dzień.