Jaki piekarnik do zabudowy? Poznaj najlepsze propozycje w 2024!

Zapach świeżo pieczonych bułeczek, grecka musaka, lasagna… Bez dobrego piekarnika takich przysmaków w domu się nie zrobi. Przeczytaj więc nasz artykuł. Zobacz, jaki piekarnik do zabudowy wybrać i czym się kierować podczas zakupów.

Piekarnik na telefon

Brzmi abstrakcyjnie, ale dziś taka technologia jest na wyciągnięcie ręki. Naprawdę warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie. Dzięki niemu kontrola pracy piekarnika stanie się banalnie prosta. Już nic się nie przypali, już nie trzeba będzie zmieniać programu ręcznie. Nowoczesny piekarnik elektryczny z aplikacją pozwoli na wszystko choćby z ogrodu. Przerywanie prac w warzywniku nie będzie już konieczne. Nic dziwnego więc, że ranking piekarników do zabudowy 2024 postawił takie urządzenie na szczycie podium. Chodzi o najlepszy piekarnik Hisense, czyli model BSA66346PBGWIFI. Koniecznie sprawdź jego pozostałe funkcje!

Jaki piekarnik do zabudowy z funkcją Air Fry?

Powyższy model piekarnika umożliwia przyrządzanie potraw bez dodatku oleju. To technologia Air Fry, w którą jednak wyposażono więcej piekarników. Dobrym przykładem jest BOSCH HBG7242B1. To bez dwóch zdań jeden z wiodących producentów AGD, który cieszy się zaufaniem tysięcy Polaków. Renoma marki BOSCH nie bierze się znikąd. Dobrze mieć ją u siebie. Funkcja Air Fry natomiast daje możliwość wykorzystania cyrkulacji powietrza w komorze piekarnika. W rezultacie powstają chrupkie dania, które są miękkie i soczyste w środku. Są też i zdrowsze, ponieważ zawierają minimalną ilość tłuszczu w porównaniu do tego, jak wyglądają potrawy przyrządzone w bardziej tradycyjny sposób. Na pewno warto zainwestować w taki sprzęt, jeśli ograniczanie tłuszczu w diecie jest dla Ciebie ważne. Co interesujące, ów piekarnik BOSCH również posiada aplikację sterującą.

Pieczenie parowe w domu

Dobry piekarnik parowy to ciekawa alternatywa dla technologii Air Fry. Jak sama nazwa wskazuje, przy pieczeniu potraw wykorzystuje on parę wodną. Air Fry może wysuszyć danie, jednakże wnętrze piekarnika wypełnione parą na pewno na to nie pozwoli. Zastosowanie tej technologii jednak nie pasuje do wszystkich potraw. Niemniej jej zaletą jest bez wątpienia lepsze czyszczenie piekarnika. Ta kwestia może definitywnie rozstrzygnąć, jaki piekarnik do zabudowy kupić. Mycie urządzenia przecież do przyjemnych nie należy. Czyszczenie parowe zaś szybko i bezproblemowo rozpuści każdą plamę. A jeśli do tego w grę wejdzie czyszczenie katalityczne piekarnika… Żaden brud się nie ostanie! Samsung NV7B4445VAK U2 zapewnia takie rozwiązanie. Poza tym jest wyposażony w technologię Dual Cook, która pozwala wydzielić dwie strefy pieczenia o różnych temperaturach jednocześnie.

Elegancki piekarnik do zabudowy

Nie bez znaczenia jest design. Dziś dobrze wyglądające AGD sprawia, że gotowanie staje się przyjemniejsze. Piekarnik Electrolux EOC8P39H SteamCrisp to świetny przykład, ponieważ wykorzystuje najlepsze cechy szwedzkiego designu. Nie znaczy to jednak, że brak mu funkcjonalności. Inteligentne podtrzymywanie ciepła, prowadnice teleskopowe czy grill – to wszystko ma w sobie ten dość uniwersalny sprzęt AGD. W naszym zestawieniu dostaje dodatkowe punkty za estetykę.

Podsumowanie

Każdy wyżej wymieniony piekarnik nagrzewa się szybko i ma szereg użytecznych funkcji. Niestety brak urządzenia, które łączyłoby je wszystkie ze sobą. No więc jaki piekarnik do zabudowy kupić? Pierwsza propozycja to naszym zdaniem najlepszy wybór. Jest raczej ze średniej półki cenowej, a zapewnia naprawdę sporą użyteczność w kuchni. Sterowanie aplikacją zaś to komfort, o którym jeszcze niedawno nikt nawet nie marzył. Dlaczego więc sobie na to nie pozwolić?