Na rynku dostępnych jest wiele modeli biurek, które oprócz wymiaru funkcjonalnego, spełniają również funkcję estetyczną i są ozdobą wnętrza. Na co zwrócić uwagę wybierając biurko industrialne?

Na co zwrócić uwagę wybierając biurko industrialne?

Klasyczne biurko industrialne posiada czarny stelaż wykonany z metalu i boki o geometrycznym kształcie. Blaty najczęściej wykonane są z płyty MDF z widoczną strukturą drewna. Taki model nada gabinetowi surowego charakteru, i wprowadzi do niego klimat oraz charakter. Innym często spotykanym rozwiązaniem jest biurko industrialne wykonane z drzewa manganowca. Surowa powierzchnia potęguje styl industrialny, ale dzięki harmonijnym proporcjom, mebel zachowuje lekkość. Takie biurko zdecydowanie będzie przykuwać uwagę i budzić zainteresowanie.

Na co zwrócić uwagę wybierając biurko industrialne? Przede wszystkim na wielkość przestrzeni, w której ma być ustawione. Jeśli dysponujemy dużym pomieszczeniem, możemy pokusić się o większe gabarytowo biurko, które będzie centralną częścią pokoju. Do mniejszego mieszkania warto wybrać mniejszy mebel, który wyglądem przypomina nieco ławkę. Wąski blat podtrzymywany jest przez metalową ramę, a industrialny styl mogą potęgować nogi ustawione pod lekkim skosem oraz zwrócone do zewnątrz.

Nowoczesne biurko w stylu loft, drewniany blat, metalowa konstrukcja
Biurko industrialne

Ważną kwestią przy wyborze biurka industrialnego jest również wielkość blatu. Typowa nauka lub praca papierkowa nie wymaga dużej powierzchni, jednak prace plastyczne, czy duże projekty, potrzebują znacznie większej powierzchni.

Warto również zwrócić uwagę na wysokość biurka, od której zależy komfortowa praca bez garbienia się. Odpowiednio wyważone biurko zapewni nam prawidłową postawę i zdrowy kręgosłup.

Ważna jest również jakość wykonania biurka industrialnego. Powinno ono być trwałe, wykonane z mocnych materiałów i stabilne. To zagwarantuje nam długi okres użytkowania oraz wysoki komfortu.