Mycie okien to dla Ciebie wyzwanie? Rozważ zakup myjki! To urządzenie pozwala szybko i skutecznie uporać się ze sprzątaniem, a mycie szyb już nie jest tak pracochłonne. Nie wiesz jaką myjkę do mycia okien warto kupić i czym kierować się przy wyborze tego urządzenia? Sprawdź opinie na temat myjki do okien marki Karcher.

Myjki do mycia okien – rodzaje

Na naszym rynku dostępnych jest wiele modeli myjek do mycia okien. Ich konstrukcje oparte są na odmiennych sposobach działania i różnią się sposobem użycia – na przykład myjka parowa do okien działa inaczej niż zasysająca wodę. Warto dobrać sprzęt tak, aby był, jak najwygodniejszy w użytkowaniu, a także, aby sprawdził się w myciu okien w Twoim domu.

Najpopularniejszy rodzaj myjek do okien to urządzenia przypominające tradycyjne ściągacze do szyb. Ich działanie polega na zasysaniu brudnej wody z powierzchni okna do wewnętrznego pojemnika.

Na początku nie wierzyłem, że samo ściąganie wody może jakoś znacząco poprawić czas mycia okien – byłem w błędzie. Przy odrobinie wprawy okna myje się bez smug, wystarczy przeszorować powierzchnię myjką i ściągnąć z okna powłokę detergentu.– pisze użytkownik Reed o myjce Karcher.

Innym typem myjki do mycia okien jest myjka automatyczna. Jest to robot, który zasysa się na powierzchni szyby i czyści ją automatycznie. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie czasu na mycie okien.

Nigdy nie miałam tak czystych okien bez wysiłku. Polecam, warto wydać te pieniądze i mieć taką wygodę. – pisze użytkownik Doris.

Myjki do okien Karcher — opinie

Jednym z najpopularniejszych producentów myjek do mycia okien jest marka Karcher. Najwiekszą aprobatą konsumentów cieszą się myjki do okien, które zasysają wodę do pojemnika umieszczonego w ściągaczce.

Myjka bardzo ładnie myje i zbiera wodę. Okna umyte w pół godziny (3 pokoje i kuchnia). W niektórych miejscach zostawia smugi, ale łatwe do usunięcia ściereczką. – pisze kachnado modelu Karcher WV 2 Premium 1.633-430.0.

Pojawiają się również opinie negatywne o tym, że korzystanie z myjek Karcher w taki sposób, by nie powstały drobne smugi, wymaga trochę wprawy i wyczucia.

Żona zachwycona, a to najważniejsze. Trzeba trochę wprawy, aby czyścić bez poprawek – ogólnie super pomagier. Umycie okna obustronnie to max. 60 sekund – wskazuje Pajaros, posiadacz myjki do okien Karcher WV 2 Premium 25 LAT KÄRCHER POLSKA.

Wskazówka:

Jeśli masz w domu wysokie okna, postaw na zestaw Karcher, w którego skład wchodzi myjka do okien w komplecie z lancą teleskopową, dzięki której umyjesz wysoko umiejscowione szyby.