Z salonu połączonego z kuchnią rozpościera się widok na jezioro, a z łazienki można podziwiać zielone otoczenie lasu. Ta dyskretnie luksusowa willa, dzięki swojej horyzontalnej bryle i ogromnym przeszkleniom, harmonijnie współgra z otaczającym ją krajobrazem. We wnętrzu domu również obecne są naturalne materiały, co dodatkowo podkreśla jego związek z naturą.

Projekt willi nawiązuje do tradycji modernizmu, który przemienił domy w lekkie, pełne światła pawilony. Wysokie, sięgające od podłogi do sufitu okna oraz rozległe tarasy otwierają wnętrza na zewnętrzne krajobrazy, integrując dom z otoczeniem. Ten efekt został dodatkowo wzmocniony ciągłością płaszczyzn, takich jak płynne przejście sufitu w podbitkę dachu. Spójność zewnętrznej i wewnętrznej przestrzeni domu osiągnięto również dzięki zharmonizowanej palecie materiałów, kolorów i wzorów.

Wyspa kuchenna niczym masyw skalny

Przenikanie się stref funkcjonalnych występuje również w obszernej części dziennej, która zachęca do wspólnego spędzania czasu przez mieszkańców i ich gości. Salon płynnie łączy się z jadalnią, a następnie z kuchnią, którą charakteryzuje elegancka, ciemna kolorystyka.

Kuchnia, wykonana przez markę ZAJC, składa się z dwóch głównych elementów. Dominuje w niej masywny monolit wyspy, który jest całkowicie (włącznie z komorą zlewozmywaka) obłożony kamieniem. Dla wzmocnienia efektu estetycznego wybrano płyty szczotkowane o wyraźnie wyczuwalnej strukturze.

Wyspa kuchenna mieści płytę indukcyjną, zlewozmywak oraz obszerne szuflady i szafki, co czyni ją niezwykle funkcjonalną. Jej spójny kształt podkreślają frezowane uchwyty frontów, które nadają meblowi architektoniczny rytm i podział, wzmacniając jego wyrazisty charakter.

Zabudowa kuchenna na drugim planie

Tło dla wyspy kuchennej stanowi wysoka zabudowa wzdłuż ściany, wykończona matowym lakierem w głębokim odcieniu szarości. Oprócz typowych frontów wprowadzono tu również drzwi kieszeniowe, które składają się w grubości korpusu. Takie rozwiązanie zapewnia wygodny dostęp do sekcji pełniącej funkcję domowego baru, a w razie potrzeby potrafi całkowicie ją ukryć.

Przeczytaj też:  Mieszkanie nad morzem w duchu japandi - projekt Jana Sikory

Integracja kuchni z salonem skłoniła projektantów do wyboru dyskretnych, wbudowanych sprzętów. Na obecność chłodziarko-zamrażarki wskazują charakterystyczne dla marki ZAJC smukłe uchwyty Phantom. Wyraźniej akcentowane są jedynie urządzenia do zabudowy marki Gaggenau, które swoim szkłem w kolorze pasującym do lakieru łączą się harmonijnie z resztą aranżacji.

Umywalka ze spieku

Firma ZAJC miała istotny wkład w projektowanie łazienek zarówno w przestronnym pokoju kąpielowym, jak i w mniejszej toalecie gościnnej, gdzie umieszczono umywalki wykonane na zamówienie ze spieku kwarcowego. Podobnie jak w przypadku kuchennej wyspy, zdecydowano się na design monolityczny. Wykorzystany materiał, imitujący biały marmur, pokrywa nie tylko korpusy mebli i ich fronty, ale również całą powierzchnię umywalek, włącznie z wnętrzem niecki. To właśnie takie detale definiują nowoczesny luksus.

Zdjęcia: Tom Kurek