Współczesne trendy w aranżacji wnętrz kładą duży nacisk na indywidualizm i osobisty styl. W wyposażeniu łazienki coraz częściej poszukujemy rozwiązań, które nie tylko odpowiadają naszym praktycznym potrzebom, ale również odzwierciedlają naszą osobowość. Personalizacja zyskuje na popularności również w przestrzeni prysznicowej. Dzięki ofercie Radaway i programowi „Na Miarę” mamy możliwość stworzenia kabiny prysznicowej, która idealnie odpowiada naszym wymaganiom.
Niezależnie od metrażu naszej łazienki, warto podejść do projektowania przestrzeni z należytą starannością. Zarówno luksusowy salon kąpielowy, jak i niewielka łazienka zasługują na indywidualne podejście. Kluczowe jest dostosowanie wyposażenia do charakterystyki wnętrza, uwzględniając jego kształty, wymiary oraz niestandardowe elementy, takie jak skosy, słupy konstrukcyjne, wnęki czy krzywe ściany. Potencjalne wyzwania można przekształcić w interesujące projekty, korzystając z dedykowanych rozwiązań.
Program „Na Miarę” Radaway to idealne rozwiązanie dla osób pragnących w pełni spersonalizować swoją kabinę prysznicową. Dzięki temu programowi możemy zaprojektować kabinę, która doskonale wkomponuje się w naszą przestrzeń łazienkową, niezależnie od jej specyfiki i wymagań.
Niestandardowa przestrzeń? Żaden problem!
1. Ścianka działowa w łazience
Kiedy niska ścianka wyznacza granicę między strefami w łazience, może być wyzwaniem dopasowanie kabiny prysznicowej. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być kabina Essenza Pro KDJ od Radaway, którą można zamontować, opierając jedną z tafli na murku.
2. Łazienka na poddaszu – strefa prysznicowa pod skosem
Aranżowanie poddasza, zwłaszcza łazienki, to zadanie wymagające, szczególnie przy obecności skosów. Skosy jednak nie muszą ograniczać funkcjonalności – kabinę prysznicową można z powodzeniem umieścić w takim miejscu. Model Euphoria KDJ, którego szklane drzwi można przyciąć do skośnej powierzchni, to doskonały wybór.
3. Prysznic przy ścianie z oknem
Okno w łazience to zwykle atut, ale może być kłopotliwe, gdy trzeba zaaranżować strefę prysznicową w jego pobliżu. Jeśli standardowy wspornik nie wchodzi w grę, warto rozważyć wspornik kątowy. Dzięki niemu elementy konstrukcyjne kabiny prysznicowej Radaway Modo SL II nie będą kolidować z oknem, zapewniając stabilne zamocowanie szklanej tafli.
4. Łazienka dla osoby niepełnosprawnej
Projektowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej wymaga szczególnej uwagi w zakresie ergonomii, bezpieczeństwa i dostępności. Kabina Radaway Eos z drzwiami typu bifold zapewnia szerokie wejście, a konglomeratowy brodzik na poziomie podłogi umożliwia wjazd wózka inwalidzkiego. Alternatywnie, czteroczęściowa kabina Nes z drzwiami wahadłowymi pozwala na zamknięcie tylko dolnych elementów, co umożliwia dostęp opiekuna, a po zamknięciu pozostałych części kabinę mogą użytkować inni domownicy.
5. Kabina prysznicowa o wysokości nawet 3 metrów
Aby wnętrze zyskało harmonijny wygląd, wyposażenie powinno być proporcjonalne do przestrzeni. W pomieszczeniu o wysokości 3 metrów, kabina prysznicowa może również sięgnąć wyżej. Model walk-in Modo XL Black od Radaway, z systemem dedykowanych profili, można zamontować do sufitu na wysokości nawet 3 metrów.
6. Montaż kabiny przy nierównych ścianach
Nierówne ściany nie muszą oznaczać remontu. Wystarczy zastosować profile z regulacją, które wyrównają krzywiznę ścian, lub dostosować szybę do wymiaru (np. trapezu). W przypadku drzwi prysznicowych Radaway Arta DWS, które montuje się przy prostych ścianach, warto używać klamr, które minimalizują widoczność elementów konstrukcyjnych.
7. Słup konstrukcyjny to nie przeszkoda!
Elementy architektoniczne, takie jak słupy konstrukcyjne, mogą dodawać uroku wnętrzu, ale także sprawiać trudności w aranżacji. W przypadku słupa, strefę prysznicową można stworzyć, obudowując go drzwiami wnękowymi Eos II DWJ oraz ścianką Carena.
Dopasuj kabinę do swojej łazienki z programem „Na Miarę”
W trosce o niestandardowe potrzeby użytkowników wprowadziliśmy innowacyjny program „Na Miarę”, który pomaga w stworzeniu kabiny idealnie dopasowanej do własnych preferencji, a także wymiarów i kształtu łazienki. To szeroki wachlarz opcji personalizacji, począwszy od wymiarów, poprzez kształty i rodzaje szkła, aż po detale wykończenia – podpowiada Hanna Błaszak, ekspert Radaway.
Strefa prysznicowa na miarę Twoich potrzeb – krok po kroku
Krok 1: Wybór kabiny prysznicowej
Rozpocznij od wyboru kabiny prysznicowej z oferty Radaway. Dostępne są różne modele, w tym: kwadratowe, półokrągłe, przyścienne półokrągłe, przyścienne prostokątne, pięciokątne, z montażem bocznym oraz montowane na wannie czy murku.
Krok 2: Dopasowanie ustawienia i otwierania drzwi
Określ ustawienie kabiny, jej kształt oraz sposób otwierania drzwi. Do wyboru masz różne konfiguracje: od modeli kwadratowych i półokrągłych po bardziej złożone opcje montażu bocznego.
Krok 3: Wybór koloru
Wybierz kolor spośród dostępnych opcji: black, white, gold, chrom, chrom+, brushed gold, brushed copper, brushed nickel oraz brushed gunmetal. Seria Essenza i Essenza Pro oferują aż 7-8 opcji kolorystycznych.
Wybór szkła i wykończenie
Radaway oferuje różne opcje szkła: przejrzyste, satynowe, przyciemniane oraz ozdobione wzorami. Każde szkło pokryte jest powłoką EasyClean, co ułatwia jego czyszczenie. Można również dostosować grubość szkła, co wpływa na jego trwałość i estetykę.
Grawer na szkle
Wybierz z 26 gotowych wzorów lub stwórz własny motyw – wystarczy dostarczyć zdjęcie lub grafikę zgodną z wymaganiami technicznymi. Jakość fotografii można sprawdzić na stronie: tester.radaway.pl.
Nadruk na szkle
Usługa Print Radaway umożliwia wykonanie kolorowego nadruku na szkle kabiny prysznicowej, drzwiach wnękowych oraz parawanach nawannowych. Wzór jest trwały dzięki procesowi hartowania. Można wybrać jeden z 35 gotowych motywów lub przesłać własne zdjęcie, które zostanie zamienione w rysunek w opcji „efekt szkic”.
Brodziki z konglomeratu – dostosowane do Twoich potrzeb
Dopasowanie brodzika
Wybór brodzika konglomeratowego nie jest problemem, nawet w przypadku nietypowych kształtów łazienki. Model Radaway z serii Kyntos można dowolnie przyciąć – wzdłuż, wszerz i w poprzek. Brodziki z kolekcji Teos można przycinać z jednej strony na różne sposoby. Oba rodzaje charakteryzują się wysoką jakością, odpornością na ścieranie i zabrudzenia, a strukturalna powierzchnia antypoślizgowa Stone zapewnia bezpieczeństwo. Można je montować bezpośrednio na podłodze lub wbudować w posadzkę.
Jak przyciąć brodzik?
Brodzik konglomeratowy Radaway można kupić już przycięty (wraz z taką usługą) lub przyciąć go samodzielnie.
Personalizacja w aranżacji wnętrz
Personalizacja to jeden z trwałych trendów w aranżacji wnętrz. Oferuje możliwość dopasowania rozwiązań do indywidualnych potrzeb i charakterystyki przestrzeni. Program „Na Miarę” Radaway to doskonały przykład, jak nowoczesne technologie i podejście zorientowane na klienta mogą stworzyć produkt, który spełnia najwyższe oczekiwania i odzwierciedla osobisty styl.
Fot. i oprac. na podst.: mat. prasowe Radaway.