Domki całoroczne są ostatnim hitem i obecnie interesuje się nimi wiele osób. Czym wyróżniają się takie właśnie obiekty? Czy rzeczywiście można korzystać z nich przez cały rok? Kto zajmuje się ich dostawą?

Czym wyróżniają się całoroczne domki mobilne?

Mobilnymi domkami nazywa się rodzaj domków, które wyposażone są w podstawy na kołach. Są one dzięki temu możliwe w przemieszczaniu, dlatego można zmienić ich miejsce w dowolnym momencie – nie tylko na tej samej działce, ale również przewieźć je w zupełnie inne miejsce.

Domki tego typu nie wymagają zatem trwałego osadzenia ich na podłożu, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych nieruchomości. To powoduje również, że dają one większą swobodę właścicielom i przy tym nie są tak drogie oraz nie wymagają tak złożonych formalności związanych z budową.

Domki mobilne całoroczne – jak są zbudowane?

Do wykonania takich właśnie domków wykorzystuje się najczęściej moduły w formie kontenerów. Mogą mieć one zróżnicowany metraż od koło 35 do nawet ponad 60 metrów kwadratowych.

Domki tego typu wykonuje się z prefabrykowanych płyt, które są odpowiednio izolowane, dlatego też zapewniają skuteczną ochronę przed chłodem i mogą być używane również trakcie zimy. Najczęściej mobilny domek całoroczny – https://holiday-homes.pl/ wyposażony jest w ogrzewanie elektryczne – podłogowe, które może być też wspomagane przez fotowoltaikę, pompę ciepła, aby jego utrzymanie było jeszcze tańsze.

Producenci domków całorocznych oferują je już z wykończeniem pod klucz, dlatego też są one od razu wyposażone w aneksy kuchenne, szafy do przechowywania, oświetlenie, instalacje wodną, kanalizacyjną, elektryczną, grzewczą. Są zatem od razu gotowe do przeprowadzki.

Gdzie można kupić domek całoroczny mobilny?

Aby stać się właścicielem mobilnego domku całorocznego, wystarczy skontaktować się z jedną z firm zajmujących się budową takich obiektów.

Na stronach internetowych producentów można zobaczyć, jakie domki znajdują się w ich ofercie, aby wybrać ten odpowiedni dla siebie. Oczywiście, mobilny domek całoroczny może być również indywidualnie dopasowany do potrzeb klienta, między innymi pod kątem jego wykończenia, stylu czy wykorzystanych materiałów. Wszystko jest kwestią uzgodnień między producentem a klientem.

Ile kosztują mobilne domki całoroczne?

Cena obiektu jest zależna główne od jego metrażu i zastosowanych materiałów. Zwykle trzeba liczyć się z kosztem od około 100 tys. do 150 tys. złotych.

Dokładne cenniki można znaleźć na stronach internetowych producentów domków lub uzyskać więcej informacji przez internet, telefon.