Miskant chiński – niesamowita trawa ozdobna.

Różnorodność wszelkich traw ozdobnych na rynku sprawia, że ogrody naprawdę są magiczne. To wszystko nabiera zupełnie innego spojrzenia na samo pojęcie traw, które nie tylko są zielone i dosyć nudne. Sama mnogość gatunków wprowadzić może nas w niemałe zakłopotanie przy doborze wyjątkowej oraz odpowiedniej trawy. Na pewno taką trawą będzie miskant chiński.

Zalety ozdobnych traw

Trawy ozdobne jak miskant chiński nie podbijają cały czas serc jedynie fanatyków ogrodów z uwagi na tajemniczy i przepiękny wygląd. Bardzo ważny jest sam wygląd oraz kwestie roślin najmniej problematycznych. Trawy sobie świetnie radzą w warunkach przesuszonych. Co więcej nie poddają się szkodnikom oraz chorobom. Co więcej gatunki nieco wyższe mogą spokojnie wcielić się w rolę samego żywopłotu, który odgrodzi delikatnie wybrane przez nas miejsce. Trawy także są niezastąpione, gdy nam zależy na wyglądzie ogrodu zimą oraz jesienią. Niektóre odmiany także potrafią przyozdobić przydomowy taras, balkon czy też ogród wokół domu.

Jak trawy ozdobne wyglądają?

Wszystko jest tak naprawdę zależne od konkretnej odmiany. Mogą być srebrzyste, modre czy też bardzo mocno zielone. Ich źdźbła mogą być z kolei bardzo szerokie, cienkie, delikatne bądź też sztywne. Ciekawsze odmiany ozdobnych traw nie zawsze są do osiągnięcia wśród hodowców współczesnych. Usprawniane one były w Europie. Po trawy ozdobne szczególnie sięgają projektanci ze Skandynawii, Niemiec czy też Stanów Zjednoczonych.

Trawy są bez dwóch zdań najbardziej wytrzymałymi roślinami ozdobnymi. Mają one olbrzymie adaptacyjne zdolności oraz bardzo łatwo się kolonizują nawet na terenach niegościnnych. Są one zaliczane do pionierskich gatunków. Tak naprawdę w pierwszej kolejności się pojawiają tam, gdzie zostaje zniszczona szata roślinna oraz odsłania się zupełnie naga ziemia. Doskonale poza tym znoszą one suszę oraz równie genialnie się regenerują. Ich liście nawet rosną bezpośrednio po usunięciu wierzchołków. To wszystko dzięki specjalnej strefie wzrostowej, który jest zlokalizowana u samej podstawy. Dlatego właśnie trawnik tak szybko po każdym koszeniu odrasta. W środku puste łodygi rurkowate traw są niezmiernie wytrzymałe na mechaniczne urazy. Mowa tutaj nawet o silnym wietrze i deszczu. Jak najbardziej warto trawy ozdobne, na przykład w postaci miskanta chińskiego posadzić sobie w ogrodzie. Dzięki temu uzyskamy przepiękny oraz naprawdę magiczny ogród. Musimy jednak uważać, ponieważ możemy stać się uzależnieni od traw ozdobnych w większych ilościach.