Architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka oraz prezeska cenionej polskiej pracowni architektonicznej Tremend, zostanie członkiem jury podczas tegorocznej edycji World Architecture Festival 2024. Polka będzie miała zaszczyt współpracować z przedstawicielami renomowanych pracowni architektonicznych, takich jak Zaha Hadid Architects czy MAD Architects. Pracownia Tremend, której projekty już dwukrotnie otrzymały prestiżowe wyróżnienia na tym wydarzeniu, weszła w skład finałowej rywalizacji m.in. za spektakularną realizację Dworca Metropolitalnego w Lublinie.

World Architecture Festival jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie architektury, gromadzącym co roku międzynarodową społeczność architektów i projektantów. W ramach festiwalu wręczane są nagrody dla najbardziej spektakularnych projektów i realizacji z całego świata. To, co wyróżnia World Architecture Festival Awards, to prezentacja finałowych prac na żywo przed panelem jurorskim podczas kilkudniowego wydarzenia. Rzetelna ocena projektów i ekspercki feedback stanowią o prestiżu nagrody, czyniąc ją jednym z najbardziej pożądanych wyróżnień w branży.

W tegorocznym jury World Architecture Festival zasiądzie także reprezentantka Polski – architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka i prezeska pracowni Tremend. Autorka projektu Dworca Metropolitalnego w Lublinie oraz licznych projektów wnętrz przestrzeni komercyjnych, zarówno w kraju, jak i za granicą, będzie miała okazję współpracować z takimi osobistościami jak David Basulto, redaktor naczelny ArchDaily, Viviana Muscettola, dyrektorka pracowni Zaha Hadid Architects czy Qun Dang z MAD Architects. W poprzednich latach w jury zasiedli również tacy znani architekci jak David Chipperfield czy Norman Foster.

Zaproszenie Magdaleny Federowicz-Boule do jury jest wyrazem uznania dla dotychczasowego dorobku pracowni Tremend przez międzynarodową społeczność architektoniczną. Wcześniejsze wyróżnienia na World Architecture Festival świadczą o wysokim poziomie projektów autorstwa Magdaleny Federowicz-Boule i jej zespołu.

Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę być ponownie częścią tego prestiżowego wydarzenia, tym razem w roli jurora. To dla mnie ogromny zaszczyt i odpowiedzialność, ale też niezwykła radość – World Architecture Festival to prawdziwie globalne, międzynarodowe i różnorodne wydarzenie. Ta wielość kultur, doświadczeń i różnych sposobów myślenia o architekturze jest ożywcza, inspirująca i sprawia, że ocena prac innych autorów i autorek jest ubogacająca także dla samych członków jury – mówi architekt Magdalena Federowicz-Boule.

Tegoroczny World Architecture Festival 2024 odbędzie się w dniach 6-8 listopada w Marina Bay Sands Singapurze.