Materace szwedzkiej sieci IKEA cieszą się sporą popularnością, głównie z uwagi na niską cenę, która jest mocno konkurencyjna w porównaniu z innymi producentami. Czy warto kupować materace IKEA i jakie są o nich opinie?

Materace IKEA — opinie

Na zdrowiu nie warto oszczędzać. Dlatego wybierając materac, nie powinniśmy sugerować się jedynie ceną. Ważna jest przede wszystkim jego jakość. Jeśli będziemy spać na nieodpowiednim materacu, to po kilku latach możemy cierpieć na bóle karku, kręgosłupa i innych części, a to skutkuje zazwyczaj wizytą u lekarza oraz kupnem o wiele droższego materaca rehabilitacyjnego.

Dobry materac kosztuje ok. 1000 złotych. Istnieje wielu firm, które zajmują się wyłącznie produkcją materacy. Muszą one dbać o swoją renomę i robią, co mogą, aby klient był zadowolony i wystawił pozytywną im opinię. Jak to wygląda w przypadku IKEI?

O ile w przypadku innych producentów materacy, bez problemu można w sieci znaleźć opinie na temat ich produktów, to w przypadku IKEI MIELIŚMY problem. Materace z IKEA sprzedawane są tylko i wyłącznie w sklepie internetowym szwedzkiej sieci, dlatego ciężko znaleźć niezależne źródło. Przytaczamy 2 opinie:

Ten materac (IKEA HOKKASEN ŚREDNIO TWARDY) jest dla nas niewygodny. Odkształca się i tworzą się wgłębienia na jego powierzchni. Jest też strasznie miękki przez co ja i mój mąż budzimy się dosłownie “połamani”. Szczerze nie polecam. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym produktem to proponuję usiąść na jego krawędzi i sprawdzić o czym mówię. – Pani Gosia (ocena 1,5/5)

Po 2 latach użytkowania materaca bonnelowego (Materac HAMARVIK), który kupiłam za 500 złotych po prostu nie nadawał się do spania. Pojawiły się na nim zagłębienia, na samym środku widoczna była wystająca sprężyna. Mimo tak niskiej ceny obowiązywała go gwarancja 25 lat. Zadzwoniłam na dział reklamacji, przyjechał pan z IKEA i ocenił materac na nadający się na reklamację. Poprosił abym przyszła do sklepu i ukończyła proces reklamacji. Pan w sklepie powiedział, że tego modelu który miałam nie ma już w sprzedaży i że jak chcę zamiennik, który kosztuje 1000 złotych to mogę dopłacić różnicę i go kupić. Rozczarowałam się tą reklamacją. Po pierwsze myślałam że materac wytrzyma nieco dłużej a po drugie że nie będę musiała kupować innego materaca u nich znów za cenę 500 złotych tylko wymienią mi na inny materac i nie będę musiała znów płacić za dostawę. Logistyka firmy jest dość dziwna… – p. Katarzyna (ocena: 3,5/5)

Materace IKEA — zalety i wady

Na pewno zaletą materacy IKEA jest ich cena. Pewnie dlatego najczęściej kupują je studenci oraz osoby “pomieszkujące” w tymczasowych mieszkaniach. Wadą materacy KEA jest ich jakość. Dlatego, jeśli szukasz materaca na długie lata, to poszukaj lepiej firmę, której produkty cieszą się dobrymi opiniami.

Z tego też powodu budżet przeznaczony na dobry materac również powinien być nieco większy. Pamiętaj, że chodzi tutaj o Twoje zdrowie i w naszej opinii na porządnym materacu nie powinno się oszczędzać.