Łupek dachowy to doskonała alternatywa dla tradycyjnych pokryć dachowych, coraz chętniej wykorzystywana w budownictwie.

Do tej pory najczęściej stosowano go w przypadku elewacji budynków, ale od pewnego czasu wkracza również na dachy i także tam jest z chęcią wykorzystywany. To doskonałej jakości materiał o ciekawych właściwościach, ale również nienaganna estetyka dachu budynku.

Właściwości techniczne – łupek dachowy

Łupek dachowy to solidne i trwałe pokrycie dachu, które oferuje wiele korzyści. Jest wykonany z naturalnego kamienia, co czyni go wyjątkowo odpornym na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i inne czynniki zewnętrzne takie jak deszcz, śnieg, mróz. Dzięki swojej strukturze łupek jest również odporny na ogień, co stanowi dodatkowy element bezpieczeństwa w konstrukcjach dachów. Łupki są wodoodporne i nie ulegają uszkodzeniom spowodowanym wodą. Ich wyjątkowa wytrzymałość i odporność na odpryski i uszkodzenia mechaniczne sprawiają, że łupki są trwałym rozwiązaniem dla dachów. Tego typu konstrukcja niemal nie będzie potrzebowała konserwowania.

Łupek ma doskonałe właściwości izolacyjne, co pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku i zmniejszenie kosztów związanych z klimatyzacją czy też ogrzewaniem. Łupek dachowy jest więc nie tylko estetycznym rozwiązaniem, ale również doskonałym technicznym wyborem, który zapewnia trwałość na lata i spore oszczędności w portfelu.

Doskonała estetyka – ciekawy styl dachów łupkowych

Łupek dachowy przyciąga uwagę swoimi walorami estetycznymi. Naturalny kamień, z którego wykonane nadaje dachowi eleganckiego i trwałego wyglądu. Doskonale komponuje się z krajobrazem otoczenia, zarówno z budownictwem tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Dostępne są różne kolory i tekstury płyt łupkowych zarówno na dachy jak i elewację, dzięki czemu stworzymy ciekawą aranżację naszego budynku z jego użyciem. Można je również w ciekawy sposób ułożyć na dachu tworząc oryginalne kompozycje.

Inne korzyści łupka dachowego

To materiał, który jest również bardzo ekologiczny. Jego wytworzenie jest proste, a sam materiał jest kamieniem naturalnym, a więc jego wyprodukowanie znacznie mniej obciąża środowisko, aniżeli sztuczne pokrycia dachowe. Dodatkowo jest prosty w montażu, co również znacząco skraca czas wykonania dachów z tego pokrycia, a to także może zmniejszyć koszty. Zamówienie łupka jest również bardzo proste. Otrzymujemy go w gotowych płytach do montażu na dachu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku przygotowania elewacji z łupka naturalnego.