Łóżka z miejscem na pościel to meble, które łączą funkcjonalność z estetyką. Jest to świetne rozwiązanie na zaoszczędzenie miejsca, szczególnie gdy musimy z takich czy innych powodów codziennie chować pościel. Są też one idealne dla osób, które potrzebują dodatkowego miejsca na przechowywanie innych ręczy. W pojemniku pod łóżkiem można schować również ubrania, zabawki czy książki. Ponadto nowoczesne łóżko drewniane z pojemnikiem to często ciekawy design.

Czy łóżko drewniane z pojemnikiem może być stylowym elementem?

Zdecydowanie łóżko drewniane z pojemnikiem jak najbardziej może stać się głównym, stylowym elementem sypialnianej przestrzeni. Łóżka te są zwykle wykonane z litego drewna, takiego jak sosna, dąb, olcha czy buk. Drewno to jest trwałym materiałem, który dodaje łóżku eleganckiego wyglądu i pasuje praktycznie do wszystkiego. Konstrukcja pojemnika na pościel zwykle jest prosta i minimalistyczna. Wszystko to sprawia, że mebel ten pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.

Łóżko drewniane z pojemnikiem, stelażem i materacem

Decydując się na łóżko drewniane z pojemnikiem, często w komplecie lub jako opcję dodatkową możemy dobrać do niego stelaż, jak i materac. Czy warto zdecydować się na zakup całości? Zdecydowanie.

Pojemnik pod łóżkiem zwykle jest osadzony na zawiasach lub rolkach, co ułatwia jego otwieranie i zamykanie. W niektórych modelach pojemnik jest podzielony na kilka części, co ułatwia organizację przechowywanych przedmiotów. Dostęp do pojemnika jest łatwy i wygodny, co sprawia, że łóżko z pojemnikiem na pościel jest nie tylko funkcjonalne, ale także praktyczne.

Nad pojemnikiem znajduje się zwykle dopasowany do niego stelaż, stworzony z elastycznych gatunków drewna. Jest on często elementem zamontowanym zamiast a nie oprócz górnej jego części. Rozwiązanie to sprawia, że pomiędzy pojemnikiem a materacem powstaje odpowiednia cyrkulacja gwarantująca zmniejszenie ryzyka powstawania pleśni czy rozwoju mikroorganizmów.

Łóżko drewniane z pojemnikiem a właściwości drewna

Niektórzy są sceptycznie nastawieni do posiadania łóżka z drewna z powodu czysto praktycznego, takiego jak jego skrzypienie. Rzeczywiście, łóżka drewniane mogą skrzypieć, ze względu na to, że drewno pracuje, co jest jak najbardziej cenną właściwością. Aby temu zapobiec, wystarczy przed skręceniem łóżka, wszystkie elementy w miejscach, gdzie stykają się z innymi, przetrzeć woskiem pszczelim lub po prostu świeczką.

I warto to zrobić, gdyż drewno w pomieszczeniu nada mu piękny, świeży zapach i podobnie jak rośliny zwiększy jakość powietrza.