Wśród nas jest z pewnością wielu zwolenników kwiatów i pojętego szeroko ogrodnictwa. Niektóre osoby posiadają własne ogródki, a inne muszą się zadowolić uprawą kwiatów we własnym domu czy też mieszkaniu. Bez względu, do której grupy należymy odpowiednią dla nas rośliną będzie krzewinka Hebe. Cóż to za roślina? O tym już za chwilę.

Czym jest krzewinka Hebe?

Krzewinka Hebe jest rośliną wieloletnią o liściach zimozielonych. W związku z tym sprawdza się idealnie zarówno w domu, jak i także w ogrodzie. Możemy po roślinę tę sięgnąć gdy marzymy o skalniaku w doniczce. Dobrą informacją jest fakt, że jest naprawdę łatwa w uprawie, ale pod warunkiem, że zapewnimy jej warunki optymalne do wzrostu oraz rozwoju. Będzie nie tylko ozdobą oryginalną naszych rabat, ale także mieszkań. Hebe preferuje jasne stanowiska, podłoże stale wilgotne oraz glebę próchniczą o odczynie kwaśnym. Przepięknie wygląda na okiennym parapecie oraz na wrzosowiskach.

Uprawa Hebe w domu

Musimy postawić ją na parapecie w jasnym miejscu, ale na pewno nie w miejscu, które jest narażone na kontakt bezpośredni ze słońcem. W takiej sytuacji liście mogłyby być poparzone. Z kolei w pomieszczeniu za ciemnym liście rośliny zaczynają żółknąć i niestety opadać. Skalniak Hebe powinien znajdować się w  miejscu, które nie jest za bardzo narażone na przeciągi. Latem spokojnie możemy ją wystawić na balkon czy też do ogródka. Nie należy rośliny zbyt często przesadzać. Dopiero przesadzamy ją gdy doniczka staje się już za ciasna.

Uprawa Hebe w ogrodzie

W przypadku rośliny Hebe w ogrodzie powinniśmy jej zagwarantować miejsce w półcieniu, ze światłem rozproszonym. Hebe rosnąć powinna raczej w zacisznym stanowisku, które jest osłonięte od zbyt silnych wiatrów. Hebe należy do wrzosowatych, przepięknych roślin. Glebę o odczynie obojętnym czy też glebę zasadową można przystosować do wymagań Hebe, ale musimy dodać do niej troszkę torfu kwaśnego. Poza tym podłoże powinno być przepuszczalne, żyzne oraz próchnicze. Można do niego także dodać troszkę gliny.

Te wszelkie rady powinny zamienić się w zasady, do których warto się dostosować. Dzięki temu nasza Hebe będzie nas zachwycała zarówno w ogrodzie, jak i także na naszym parapecie. Można hodować tę roślinę tu i tu. Na pewno nam się nie znudzi. Ma ogromny aspekt dekoracyjny i to nam się podoba. Nasi sąsiedzi będą nam zazdrościć tak przepięknych roślin. Popracujmy nad kompozycjami, a sami będziemy oczarowani i wzruszeni efektem końcowym.