Komoda jest ostatnimi czasy bardzo popularnym meblem. Kiedyś była wybierana jedynie do salonu, najczęściej pod telewizor. Obecnie króluje także w sypialniach, pokojach dziecięcych, jadalniach oraz w przedpokojach. Jest to bardzo uniwersalny mebel. Uwielbiamy go ze względu na to, że wiele pomieści oraz pięknie się prezentuje. Jednak, aby tak było musimy wiedzieć, które komody Ikea okażą się dla nas strzałem w dziesiątkę.

Określmy wielkość komody

Każdy z nas swoje podboje Ikei w poszukiwaniu komody idealnej powinien zacząć od określenia wymiarów pożądanej komody. Każdy z nas wie mniej więcej gdzie komoda ma zostać postawiona. Zmierzmy dokładnie miejsce i do tych wymiarów dobierzmy mebel. Komody Ikea to zarówno komody duże oraz pokaźne z wieloma szufladami i szafkami, jak i także mniejsze komody, które pełnią funkcję bardziej dekoracyjną.

Gdy znamy wielkość komody to wiemy już za jakimi komodami mamy się rozglądać. Warto także komodę dopasować do innych mebli. Na pewno najważniejszy jest kolor. Białe meble w połączeniu z ciemnymi kolorami brązu będą prezentowały się co najmniej dziwnie. Dopasujmy zatem komodę do pozostałych mebli kolorystycznie i pod względem faktury. Zbyt ciężka komoda przy małych i zgrabnych meblach będzie wyglądała na jeszcze większą, niż w rzeczywistości.

Co chcemy w komodzie przechowywać?

Drugim pytaniem, które musimy sobie zadać to pytanie – co w danej komodzie chcemy przechowywać? Jeśli ma to być bielizna, to stawiajmy na komody z mnóstwem szuflad. Jeśli mają to być dokumenty czy też zabawki dziecięce to lepiej sprawdzą się szafki z odpowiednimi przegródkami. W Ikei znajdziemy także komody specjalne do przedpokoju, w której będziemy przechowywać buty. Co jak co, ale buty naprawdę zajmują nam dużo miejsca.

Ile musimy przeznaczyć na komodę?

Wiele osób także zastanawia się ile powinniśmy przeznaczyć na komodę? Tak naprawdę za komodę średniej wielkości musimy zapłacić ponad 1000 złotych. Wówczas możemy być pewni, że materiały użyte do jej stworzenia są wysokiej jakości oraz także są to komody dobrze wykonane. Im tańsza komoda, tym sygnał dla nas, że komoda może być gorszej jakości. Zatem zastanówmy się jaki budżet jesteśmy w stanie na komodę przeznaczyć i wybierzmy taką komodę, która spełni wszelkie nasze oczekiwania. W Ikei możemy zakupić także dodatki na komodę. Mam na myśli lusterko, ramkę na zdjęcie, wazon oraz piękne kompozycje kwiatowe. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. Pokuśmy się o dobry design, a będziemy zadowoleni z zakupu.