Nie każdy z nas ma w swoim mieszkaniu wystarczającą ilość pomieszczeń. Czasami mamy dwupokojowe mieszkanie, w którym jeden pokój zajmują nasze dzieci, a drugi służy nam za salon oraz za sypialnię. W związku z tym musimy sobie jakoś to wszystko zaaranżować. Wiadomo, że nie wstawimy do salonu łóżka sypialnianego. Nie oznacza to wcale, że nie będziemy mogli komfortowo się wyspać. Kanapa rozkładana Ikea to jedna z propozycji do rozpatrzenia.

Czy na kanapie w ogóle da się wyspać?

Mówi się nie od dzisiaj, że wyspać można się jedynie na dopasowanym materacu. W związku z tym czy oby na pewno na kanapie można się wyspać? W dalszym ciągu utrzymujemy, że tak. Jednak musimy dobrze wybrać kanapę do spania. Kanapa rozkładana Ikea, która jest pokaźnych rozmiarów na pewno się sprawdzi. A co oznacza kwestia pokaźnych rozmiarów? Najwyższa osoba, która śpi na łóżku musi swobodnie na łóżku się położyć. Najlepiej jeśli nad głową oraz pod nogami mieć jeszcze przestrzeń przynajmniej dwudziestu centymetrów. Oczywiście w pierwszej kolejności sprawdźmy jaką przestrzeń mamy w danym pokoju. Gdy jest to 200 centymetrów, długości to w zupełności nam wystarczy. Rekomendowana szerokość kanapy po rozłożeniu to 150 centymetrów. Wówczas dwie osoby na takiej kanapie się spokojnie wyśpią.

Inne parametry

Na pewno musimy także wziąć pod uwagę twardość kanapy. Sklepy Ikea mają także to do siebie, że możemy na każdej kanapie usiąść czy też nawet się położyć. Oceńmy czy dana twardość nam odpowiada. Jeśli tak, to musimy zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię. O co chodzi? Chodzi tak naprawdę o samo rozkładanie kanapy. Najczęściej kanapy rozkładają się bardzo łatwo. Jednak musimy zauważyć, że są także modele, które dosyć trudno się rozkładają. Zatem tę kwestię także sprawdźmy na miejscu w sklepie. Nie musimy się niczego obawiać, bowiem w sklepach Ikea nikt nam tego nie zabroni czy też nie zwróci uwagi. Możemy być tego pewni.

W Ikei znajdziemy kanapy, które przypadną każdemu z nas do gustu. Znajdziemy zarówno modele klasyczne, jak i także modele nowoczesne. Możemy wybrać taki styl kanapy, który nam najbardziej odpowiada oraz najbardziej nam się podoba. Musimy się także liczyć z naszym budżetem, który niestety najczęściej jest mocno ograniczony. Jednak nie obawiajmy się, w niskich cenach także znajdziemy wygodne, funkcjonalne i ładne kanapy. W razie braku odpowiedniego budżetu możemy pokusić się o płatność ratalną, która jest także dostępna w salonach sieci Ikea.