Dom to miejsce, w którym przede wszystkim domownik powinien się czuć dobrze i komfortowo. Dlatego też przykładamy szczególną uwagę do rzeczy, które wybieramy, aby urządzić nasz azyl. Każdy produkt z biegiem czasu nie wygląda już tak świetnie jak na początku. W dużej mierze jest to spowodowane nieodpowiednią i rzadką pielęgnacją. Produktem takim będą zlewozmywaki, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jakiej? Podpowiadamy.

Zlewozmywak w kuchni

Zlewozmywak to obowiązkowy element kuchni. Nikt bowiem sobie nie wyobraża, aby kuchnia była go pozbawiona. Praktyczny zlew powoduje, że kuchnia jest funkcjonalna. Produkt ten służy do oczyszczenia owoców, warzyw, umycia ręcznie naczyń i garnków. Dzięki niemu możliwy jest również stały dostęp do bieżącej wody – niezbędnej podczas przygotowywania pysznych posiłków. Gotowanie i odcedzanie nie stanowi żadnych problemów. Niemniej jednak, zlew nie jest wyłącznie elementem, który czyni kuchnie praktyczną – jest również elementem, który dodaje kuchni oryginalnego wyglądu.

Zlewozmywak jest bowiem ważną ozdobą kuchni, która przykuwa uwagę jako pierwsza. Ważne jest, więc, aby element ten był idealnie dopasowany do mebli pod względem mocowania, koloru, rozmiaru i materiału. Dobrze dopasowany zlew wraz z designerską baterią potrafią nadać nie tylko świeżości, ale i oryginalności kuchni. Obecny rynek oferuje naprawdę duży wybór zlewozmywaków i baterii – jedno, dwu i trzykomorowych, z ociekaczem bądź bez. Każdy, kto jest na etapie urządzania kuchni nie będzie miał trudności z wyborem zlewu, powinien zweryfikować, czy woli jedno- czy dwukomorowy zlewozmywak. W tym celu należy sprawdzić: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/zlewozmywaki/liczba-komor_1 lub https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/zlewozmywaki/liczba-komor_2.

Są to bowiem produkty wykonane z materiałów między, innymi, takich jak tequartz, granit, stal szlachetna (polerowana), tectonite. Ze względu na dużą różnorodność w materiałach, kolorach i stylach wybór idealnie pasującego zlewu i baterii do kuchni nie będzie stanowiło kłopotu. Niemniej jednak, nie należy zapomnieć o ważnej kwestii, którą jest odpowiednia pielęgnacja pozwalająca utrzymać zlew w nienaruszonym stanie.

Jak odpowiednio pielęgnować zlewozmywak?

Zlew to element kuchni, który najczęściej i najciężej pracuje – jedzenie, woda, wrzątek, detergenty, które oddziałują na powierzchnię. Dlatego też, wymaga on odpowiedniej pielęgnacji. Jak zatem odpowiednio dbać o zlew? Na początku warto zaznaczyć, że każdy materiał, z którego wykonany jest zlewozmywak wymaga innej pielęgnacji. Wybierając więc ten element kuchni, dokładnie zapoznajmy się z materiałem, z którego jest wykonany. W pisie znajduje się informacja na temat każdego wyboru – gdy się zdecydujemy na konkretny materiał, wówczas możemy przygotować się do odpowiedniej pielęgnacji zlewu. Kluczowym krokiem jest codziennie spłukiwanie zabrudzeń na bieżąco – to zdecydowanie ułatwi czyszczenie, o czym przeczytasz na: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/zlewozmywaki.

Zdarza się jednak, że zlewie szybko pojawiają się przebarwienia i plamy z osadu wapiennego, dlatego też codziennie spłukiwanie zabrudzeń i usunięcie resztek jedzenia i pozostałości po kawie i herbacie za pomocą wody, płynu do mycia naczyń i miękkiej szmatki znacząco ułatwią pielęgnację zlewu. Materiał stalowy można co jakiś czas przetrzeć olejem jadalnym wówczas zlew będzie korzystniej wyglądać. Z lekkim zabrudzeniami świetnie poradzi sobie płyn do naczyń bądź woda z octem. Natomiast z większym brudem możemy walczyć, używając specjalnych płynów czyszczących do kuchni. Ważne, aby taki detergent nie był wybielający, ponieważ może uszkodzić powierzchnię. Pamiętaj również, aby zawsze wybrać miękką gąbką lub szmatkę inaczej porysujesz powierzchnię.