Okazuje się, że moda na miejską dżunglę trwa nadal. Coraz to więcej osób interesuje się nie tylko samymi tajnikami uprawy doniczkowych roślin, ale także poszukuje ciekawszych okazów do kolekcji. Które zielone rośliny są obecnie najmodniejsze? Poniżej przyjrzymy się nieco bliżej zestawieniu gatunków doniczkowych kwiatów, w różnych kolorach oraz w różnych fakturach.

Modne kwiaty doniczkowe – świetne hobby

Od dobrych kilka lat uprawa doniczkowych roślin w domu jest nie tylko hobby relaksującym, ale także zajęciem niezwykle popularnym. Z czasem wielbicie roślin nie mają już pomysłów na nowe rośliny czy też najzwyczajniej nie mają po prostu pomysłu, na które rośliny się zdecydować. Co jak co, ale właśnie dlatego w sieci często są szukane modne kwiaty doniczkowe. Możliwości jest naprawdę sporo. Jednak obecnie największe rekordy popularności bije monstera. Przyjrzymy się tym roślinom nieco bliżej.

Monstera ma wiele „twarzy”

Monstera to roślina, która rośnie do bardzo dużym rozmiarów. Jest to roślina doniczkowa, ciemnozielona. Ma ona bardzo ciekawe liście jakby ponacinane. Odmian monstery na rynku mamy już dostępnych naprawdę wiele. Do tych, które są najczęściej poszukiwane należą monstery deliciosa w typie variegata. Jest to roślina z kontrastującymi oraz białymi przebarwieniami znajdującymi się na liściach. Musimy przyznać, że są one naprawdę trudno dostępne. Do tego ich ceny są wysokie. Wiele osób pomimo wszystko jest w stanie poświęcić swój wolny czas, jak i także pieniądze, aby z ich pomocą tylko urozmaicić swój zieleniec domowy.

Na pewno łatwiej będzie kupić monsterę ukośną. Na pewno spotkaliśmy się z jej drugą nazwą, która brzmi – monkey mask. Jest to bardzo modna doniczkowa roślina, której punktem charakterystycznym są niewielkie liście. Ich około pięćdziesiąt procent jest pokrytych dużymi dziurami. Możemy uprawiać ją zarówno jako domowy kwiat zwisający, jak i także jako pnącze, które się opina na palach owiniętych kokosową tkaniną.

Bardzo piękną rośliną jest także monstera adansonii, która mylona jest często z obliqua. Druga okazuje się okazem o bardzo dużej liczbie dziur w samych liściach oraz zobaczyć możemy ją tylko i wyłącznie w nielicznych botanicznych ogrodach, jak i także zbiorach kolekcji prywatnych. Jak widzimy na powyższym monstery królują. Zatem jeśli jej jeszcze nie posiadamy, to wybierzmy ciekawą odmianę i zróbmy co w naszej mocy, aby znalazła się w naszej kolekcji.

Oczywiście powinniśmy się zapoznać z warunkami, które musimy jej zaoferować. W innym wypadku możemy się bardzo rozczarować, a tego byśmy nie chcieli.