Wbrew pozorom, wybór firmy budowlanej, której zlecimy budowę naszego wymarzonego domu, można śmiało porównać do wyboru drugiej połówki, która będzie z nami użytkować przyszłe cztery kąty. Dlaczego ten wybór jest tak ważny? Przecież na pierwszy rzut oka, każda znajdująca się w internecie firma „jest dobra”. Na co zwrócić uwagę i co powinno ją przykuć podczas wyboru zleceniobiorcy?

Tylko pasjonaci są coś warci 


Powyższe motto powinno nam towarzyszyć od pierwszego googlowania potencjalnego wykonawcy projektu. Firmy budowlane dwoją się i troją, aby na swojej stronie internetowej przedstawić jak najbardziej szczegółową ofertę. Jednak to pasja do budownictwa, powinna być głównym wyznacznikiem naszych poszukiwań. Jak to zweryfikować? Jedna z firm budowlanych z Gdańska oferuje swoje zlecenia na bardzo późny czas relizacji zlecenia. Czy to powód do zrażania się? Nie, pod warunkiem jeżeli: 
Właściciel firmy budowlanej w rozmowie telefonicznej wypyta Cię o wszystkie szczegóły oraz podrzuci Ci masę inowacyjnych pomysłów. 
Na swojej stronie internetowej posaida bardzo rozbudowane portfolio, ze szczegółowym opisem niektórych prac oraz masę zdjęć. 
Prowadzi social media, gdzie na bieżąco dzieli się swoim doświadczeniem ze zwykłymi ludźmi.
Jeśli trafimy na tego typu firmę warto poczekać trochę dłużej, a efekt będzie conajmniej zadowalający. 


Zakres usług 


Zakres usług to kolejna bardzo ważna kwestia podczas wyboru firmy budowlanej z pomorskiego. W ostatnim czasie na naszym rynku jak grzyby po deszczu rozkwitły metody oraz rodzaje budowanych domów. Styl klasyczny, nowoczesny, wiejski, skandynawski czy śródziemnomorski to tylko kilka panujących w Europie trendów. Bardzo różne są również systemy budowy, wykorzystane materiały oraz czas realizacji projektu. Jeśli potencjalny wykonawca na swojej stronie internetowej oferuje np. budowę domów z pustaków styropianowych, materiałów ekologicznych (np. betonu konopnego) czy silikatu, to warto wykręcić jego numer i przybliżyć sobie temat tego typu systemów budownictwa. 
Należy pamiętać, iż coraz więcej firm budowlanych poszerza swoje usługi. Do niedawna, przy jednej budowie, pracowało łącznie kilkanaście firm, dziś sytuacja ulega zmianie. Doświadczeni wykonawcy z łódzkiego oferują pełne wsparcie od początku, aż po sam koniec prac związanych z wykończeniem wnętrza. 


Pomoc w wypełnieniu wszelkich formalności przed rozpoczęciem budowy. 
Stan zerowy.
Stan surowy otwarty. 
Stan surowy zamknięty. 
Prace wykończeniowe. 
Pomoc w wypełnieniu formalności po zakończeniu budowy.