Urządzenie małego mieszkania jest nie lada wyzwaniem przy walce o każdy centymetr. W przypadku strefy jadalnej dążymy do osiągnięcia swobody pomimo niewielkiej przestrzeni. Poznaj kilka ważnych wskazówek, które mogą pomóc w stworzeniu małego i modnego kącika jadalnego.

Stół – serce małej i modnej jadalni

Jak urządzić małą i modną jadalnię? Na to pytanie nie ma jednej idealnej odpowiedzi, jednak mamy do dyspozycji lata doświadczeń wielu projektantów wnętrz, z których warto skorzystać. Planowanie układu w niewielkiej jadalni zacznijmy zatem od stołu. Ogólna zasada mówi, że jedna osoba potrzebuje mniej więcej od 55 do 60 cm blatu. Optymalna wysokość stołu do jadalni wynosi natomiast ponad 70 cm. Te dwie wskazówki pozwolą nam określić wielkość oraz kształt stołu idealnego do naszej przytulnej jadalni.

Niewielkie przestrzenie lubią okrągłe stoły. Zazwyczaj prezentują się one szykownie i okazale, szczególnie gdy stoją na środku pomieszczenia. Niestety usiądzie przy nich mniej osób niż przy innych typach tego mebla. Z tego względu, jeśli planujemy przebywać w mieszkaniu w więcej niż dwie osoby, lepiej sprawdzi się stół o owalnym kształcie blatu. Takie oryginalne rozwiązanie będzie nie tylko praktyczne, ale i niezwykle modne. Innym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni w małej jadalni jest sięgnięcie po klasyczny stół kwadratowy lub stół prostokątny. Gdy już uzgodnimy rozmiar oraz kształt możemy skupić się na gramaturze i designie mebla, tym samym dostosowując go do naszej wizji wnętrza. A jeśli szukasz idealnego stołu do jadalni, warto skorzystać z okazji w sklepie mebel-partner.pl, którą znajdziemy pod linkiem: https://www.mebel-partner.pl/stoly.

Stylowe krzesła – sposób na kącik jadalny

W niewielkich mieszkaniach zazwyczaj stawiamy na minimalizm, decydując się na wstawienie niewielkiego stołu oraz krzeseł. Ten drugi element pozwoli nam jednak na ożywienie wnętrza i nadanie mu wyjątkowego charakteru. Niezwykle istotnym kryterium jest ilość miejsca w jadalni, którą możemy zagospodarować. Jeśli jest to wyjątkowo wąska przestrzeń, a liczba osób zasiadających na co dzień do stołu wynosi więcej niż dwa, warto postawić na wąskie modele o nogach ustawionych prostopadle do siedziska oraz nieograniczonych po bokach. Gdy mieszkanie zamieszkują tylko dwie osoby i nie musimy się stosunkowo ograniczać, możemy postawić na nieco bogatsze krzesła. Świetnie sprawdzą się modele przypominające wyglądem fotele. Poranek spędzony w miękkim krześle i z kawą w ręku skutecznie nas zrelaksuje i nastawi do efektywnej pracy. W poszukiwaniu idealnych krzeseł do jadalni, warto skorzystać z oferty znajdującej się pod linkiem: https://www.mebel-partner.pl/krzesla.

Jak urządzić małą i modną jadalnię – nie jesteś sam!

Jak urządzić małą i modną jadalnię? To pytanie może spędzać nam sen z oczu, jeśli nie mamy żyłki do planowania wystroju wnętrz. W takich sytuacjach szczególnie doceniamy pomoc doświadczonych osób oraz firm. Na rynku spotkamy się z wieloma inspiracjami, którymi możemy się kierować przy tworzeniu wymarzonego kącika jadalnego. Ich wyjątkowość wynika z tego, że zostały wykreowane przez specjalistów w tej dziedzinie. Właśnie z tego powodu przy współpracy z mebel-partner: https://www.mebel-partner.pl/ mamy pewność, że nasza mała jadalnia stanie się modnym i przytulnym miejscem w domu.

Artykuł sponsorowany