Planowanie kuchni jest nie lada wyzwaniem. Zaczynając od stylu, a kończąc na wyborze sprzętów. Elementy wyposażenia podstawowego wymienić możemy w zasadzie jednym tchem. Poza lodówki, okapu oraz piekarnika nie może zabraknąć zlewu. Zlewozmywak jest nadaj niezbędny w naszej kuchni. Spełnia nie tylko potrzeby dekoracyjne, ale także funkcjonalne.

Rozmiar Ikea zlewy ma ogromne znaczenie

Jeśli chodzi o Ikea zlewy to jak najbardziej rozmiar ma tutaj ogromne znaczenie. Gdy mamy zarówno zlew oraz zmywarkę, to wielkość tego pierwszego nie ma już takiego dużego znaczenia. W takim połączeniu nie potrzebujemy już zbyt dużego oraz dwukomorowego zlewu, który jakby nie było ogranicza nasz cenny roboczy blat. Większość naczyń zmywać będziemy w zmywarce, a do szybki i bieżących myć powinniśmy wykorzystać prosty oraz jednokomorowy zlew.

Sprawa komplikuje się, gdy dysponujemy wielką rodziną czy też nie dorobiliśmy do zmywarki. Wielkość oraz ilość komór zlewu zawsze dobiera się w sposób indywidualny. Nie od dzisiaj wiemy, że inne potrzeby ma singiel, a zupełnie inne duża rodzina. Z całkiem inną częstotliwością z niego korzysta osoba, która nie lubi lub też nie ma czasu na gotowanie, a z inną prawdziwy pensjonat tematu. Zastanówmy się zatem nad wielkością zlewu, która byłaby proporcjonalna do częstości korzystania z niego. Do wyboru mamy wiele opcji. Są to opcje jednokomorowe, półtorakomorowe, półkomorowe czy też dwukomorowe.

Oczywiście bardzo istotnym kryterium doboru jest także zabudowa kuchenna oraz także miejsce, w którym zostanie docelowo zamontowane urządzenie. Wśród modeli najpopularniejszych znajdziemy zlewozmywaki okrągłe, kwadratowe oraz prostokątne. Jednak to jeszcze nie wszystko. Dochodzą do tego trapezowe, owalne czy też w kształcie litery L.

A jak z dodatkami?

Naprawdę niezmiernie praktyczne są wszelkie wersje z ociekaczem specjalnym, na którym ułożyć można swoje umyte naczynia. Wiadomo, że osobna suszarka na naczynia zajmuje nam sporo miejsca. Co jak co, ale powinniśmy wiedzieć, że różnych dodatków na rynku jest dostępnych cała masa. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokusić się o nowoczesne rozwiązania, z których aż żal byłoby nie skorzystać.

Nie podejmujmy zatem pochopnych decyzji. Rozsądniej będzie poświęcić więcej czasu na wybór idealnego zlewozmywaka, aniżeli się rozczarować. Jest to przecież zakup na długie, długie lata, a nie tylko na jeden sezon. W związku z tym wydaje nam się takie postępowanie oczywiste. Postawmy także na jakość. Jakość jest bowiem najważniejsza.