Gdy doczekamy się już własnego mieszkania, to jesteśmy przeszczęśliwi. Najczęściej ruszamy do sklepów budowlanych i meblowych, w których będziemy poszukiwać ciekawych rozwiązań. Zwracamy uwagę na wygląd danych mebli, paneli czy też krzeseł. Mało kto bierze pod uwagę aspekt funkcjonalny. Jest to olbrzymi błąd. Nasze mieszkanie musimy tak urządzić, aby było w pełni funkcjonalne. Na pewno pomocny okaże się Ikea wieszak do przedpokoju. Przedpokój jest pomieszczeniem, do którego podchodzimy z lekkim przymrużeniem oka. To także jest błąd.

Przedpokój – bardzo ważne pomieszczenie

Nie da się ukryć, że przedpokój jest pomieszczeniem, do którego wchodzimy w pierwszej kolejności. Gdy wchodzimy do mieszkania, to musimy mieć gdzie położyć torby z zakupami, torebkę własną, buty oraz także musimy mieć gdzie zawiesić płaszcz. Gdy w naszym holu te wszystkie elementy lądują na ziemi, to mamy olbrzymi problem. Otóż nasz przedpokój w żadnym wypadku nie jest funkcjonalny. Spory błąd. Jednak są sklepy, które oferują rozwiązania zwiększające funkcjonalność każdego pomieszczenia. Takim sklepem oraz takim produktem jest na pewno Ikea wieszak do przedpokoju. Oferta wieszaków do przedpokoju w sklepach Ikea jest bardzo szeroka. Znajdziemy zarówno wieszaki do umieszczenia na ścianie (wówczas nasze płaszcze wiszą na zewnątrz), jak i także wieszaki składane wewnętrzne, które umieszczamy w szafach. To jakie wybierzemy jest zależne od tego, czy dysponujemy w swoim przedpokoju meblami. Jeśli mamy garderobę to poleca się chować wszystkie kurtki, szale, rękawiczki czy też czapki w szafie. Po co mają nam zagracać ściany? Wykorzystajmy szafkę.

Tak naprawdę wieszaki zewnętrzne powinny być jedynie używane w przypadku, gdy w naszym mieszkaniu przedpokój jest tak mały, że o żadnej garderobie nie ma mowy. Jest jednak cień szansy.

Nawet mały przedpokój możemy odpowiednio zaaranżować

Sklep Ikea ma to do siebie, że pozwala nam na zaaranżowanie nawet bardzo małego przedpokoju. Wielu z nas takim właśnie dysponuje. W blokach najczęściej przedpokoje są mikroskopijne. W Ikei znajdziemy wiele małych mebli, które z łatwością umieścimy w swoim przedpokoju. Meble te mogą się wydawać niepozorne, ale naprawdę są pakowne i to wszystko, co w przedpokoju powinno się znaleźć z łatwością pomieszczą.

Gdy mamy mały przedpokój powieśmy na ścianie poziome lustro. Dzięki temu uzyskamy przynajmniej optycznie większy przedpokój. Rozwiązanie to nie jest drogie, a przyniesie natychmiastowy efekt.