Jesteś dużym fanem hortensji, ale nie masz do nich ręki? Niestety najczęściej jest tak, że w naszym klimacie hortensje sprawiają wiele problemów początkującym ogrodnikom. Często hortensje pięknie kwitną jedynie w chwili zakupu, a później już nie powtarzają kwitnienia. Dokładnie tak jest. Jednak zawsze znajdzie się wyjątek od tej reguły. Takim wyjątkiem jest hortensja Annabelle.

Szukasz bezproblemowej rośliny? Ten rodzaj hortensji będzie dobrym wyborem

U sąsiadów wczesną wiosną możemy już zaobserwować piękne ogrody, które porywają się do życia. Tylko u nas jakoś szaro i wciąż ponuro. Najczęściej jesteśmy załamani taką sytuacją. Winę zwalamy na brak pewnych ogrodniczych umiejętności. Po części może to być prawda, jednak nie do końca. Być może jest tak, że rzeczywiście dopiero zaczynamy swoją przygodę z ogrodnictwem, a postawiliśmy sobie zbyt wysoko poprzeczkę. Wybieramy po prostu zbyt trudne rośliny. Czasem z naszymi pochopnie wybranymi roślinami nawet profesjonalny ogrodnik może mieć pewne kłopoty. W związku z tym gdy planujemy nasz ogród, to powinniśmy stawiać na rośliny mało wymagające. Większość hortensji do tej grupy się nie zalicza. Jednak nie jedna odmiana – hortensja Annabelle. Jest to idealna roślina akurat dla nas. Z jednej strony jest niesamowicie efektowna. Co więcej każdego lata możemy liczyć na jej kwitnięcie. Za jej atrakcyjnością przemawiają naprawdę ogromne, białe i kremowe kwiaty o średnicy około 20 centymetrów. Roślina kwitnie na pędach jednorocznych. Jest to ta różnica wyróżniająca ją od ogrodowych hortensji, których pączki się zawiązują latem roku poprzedniego i śmiało wytrzymują niskie temperatury, gdy je odpowiednio okryjemy. W przypadku hortensji Annabelle nie musimy o tym pamiętać.

Ogród pełen hortensji Annabelle? Brzmi pięknie

Zatem gdy jeszcze rok temu przyglądaliśmy się z zazdrościom ogrodom naszych sąsiadów możemy w tym roku ich zaskoczyć. Skoro wiemy, że ta odmiana hortensji to przepiękna roślina, a po drugie poradzimy sobie z jej uprawą, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasz ogród wręcz „zasypały” hortensje. Nasz ogród będzie nie tylko pięknie się prezentował, ale także zapach będzie niepowtarzalny. Warto w związku z tym zainwestować w hortensje i zacząć działać. Z każdym kolejnym sezonem dopieszczajmy nasz ogród, a dojdziemy do poziomu eksperckiego. Najważniejsze jest to, aby ogrodnictwo było jednocześnie naszą prawdziwą pasją. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której robimy to na siłę. Taka sytuacja jest nie do przyjęcia.