Jako Polacy uwielbiamy przesiadywać w swojej kuchni. To właśnie w tym pomieszczeniu znajduje się magiczna energia, która kojarzy się z ciepłem, pysznymi domowymi potrawami oraz także poczuciem bezpieczeństwa. Każdy mistrz gastronomii wie doskonale, że poza dobrą aurą w kuchni musi panować funkcjonalność.

Centymetry mogą się okazać kluczem do sukcesu. Homebook kuchnie o tym wie!

Zachowanie odległości odpowiednich pomiędzy poszczególnymi kuchennymi meblami oraz urządzeniami AGD jest absolutną podstawą wnętrza funkcjonalnego. Jeśli w naszej kuchni staną dwa ciągi równoległe szafek, musimy pamiętać, aby sama odległość wynosiła pomiędzy nimi przynajmniej sto dwadzieścia centymetrów. Wygodny roboczy blat jest kwestią kolejną. Pulpit, który przeznaczamy do kuchennych prac powinien przynajmniej liczyć około sześćdziesięciu centymetrów szerokości. Jeśli nasza kuchnia jest obszerna, to postawmy na jeszcze szerszy blat. Kolejny aspekt istotny to zachowanie odległości odpowiedniej pomiędzy zlewozmywakiem a kuchenką oraz także pomiędzy lodówką a zlewozmywakiem. Pamiętajmy o tym, aby zapewnić przynajmniej czterdzieści centymetrów szerokości pomiędzy poszczególnymi sprzętami. Wolna przestrzeń przydaje się na odstawienie naczyń czy też spożywczych produktów.

Meble komfortowe

Zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby homebook kuchnie spełniły nasze wymagania. Najwygodniejsze kuchenne szafki to te, które liczą około sześćdziesiąt centymetrów głębokości. Po pierwsze wówczas blaty są wygodniejsze, a po drugie szafki oraz szuflady zmieszczą więcej skarbów kuchennych. Aby wykorzystać maksymalnie metraż pomieszczenia, powinniśmy zainwestować w szafki, które posiadają sprytny system półek obrotowych oraz wysuwanych. Dzięki nim właśnie wnętrze mebli może się wypełnić w sposób całkowity. Patentem bardzo wygodnym jest także półka wąska wysuwana z meblowej zabudowy razem ze specjalnym stelażem. Taki bardzo praktyczny schowek z całą przyjemnością wejdzie w rolę spiżarni domowej. Wysokość kuchennych szafek również nie pozostaje bez jakiegokolwiek znaczenia. Musimy wiedzieć, że do niedawna jeszcze za wysokość standardową szafek uznaje się osiemdziesiąt pięć centymetrów. Obecnie designerzy raczej polecają dziewięćdziesiątki. Wyższe szafki zwłaszcza przypadną do gustu osobom, które są wysokie.

Co jak co, ale projektowanie kuchni nie jest proste. Na całe szczęście ktoś inny może się tym zająć za nas w sposób profesjonalny. Pamiętajmy o tym i wykorzystajmy to jak możemy. Wybierzmy najlepszych fachowców.