Hoja kojarzy nam się tym, że jej kwiaty błyszczą niczym gwiazdki. Co więcej bardzo słodko pachnie oraz tworzy przepiękne kaskady zielony. Bardzo ważną informacją jest dla nas to, że roślina sama w sobie nie ma zbyt dużych wymagać. Sprawdza się genialnie jako doniczkowa roślina.

Jej największa ozdoba

Co jest największa ozdobą hoi? Oczywiście są to kwiatki, które wyglądają niczym podwójne oraz pięcioramienne gwiazdki. Mają one zwykle jeden centymetr średnicy. W niektórych jej odmianach mamy do czynienia nawet z ośmio-centymetrowymi kwiatami. Co więcej mają bardzo różne barwy. Znajdziemy białą, różową, fioletową oraz czarną. Jedne wyglądają niczym odlane z wosku bądź z porcelany, inne mają aksamitny meszek. Roztaczają bardzo mocy aromat. Jest to aromat goździkowy, miodowy, landrynkowy bądź jaśminowy. Ich bukieciki się utrzymują długimi tygodniami. Rośliny z kolei nawet kwitną przez kilka miesięcy. Przed deszczem pojawiają się na nim krople nektaru bezpośrednio wypływające z nektarników. W tenże sposób rośliny się pozbawiają z tkanek nadmiaru wody.

Hoja to woskownica

Hoja to inaczej woskownica. Ma ona naprawdę całą masę zalet. Tak jak w zasadzie wszystkie rośliny o pędach bardzo długich można uformować z niej niezmiernie ciekawe kształty lub też rozwiesić na ścianie. Pnącza nie tylko potrzebują miejsca do rozrastania się swobodnego, ale również podpór. Hoja wymaga bardzo mocnej tkanki. Również może się piąć po sznurkach bądź miękkich drucikach, które są przytwierdzone do ściany. Pamiętać musimy także, że rośliny o pędach wijących się na pewno potrzebują sporo światła. Jednak musi to być rozproszone światło. Musimy pamiętać, że hoja w żadnym wypadku nie lubi tak zwanego werandowania.

Różowa hoja

Popularna jest bardzo hoja w kolorze różowy. Jest ona głównie ceniona za lśniące oraz pokryte skórką woskowaną liście ciemnozielone. Do tego dochodzi także słodki aromat oraz bardzo urodziwe kwiatostany. Kwiatki pojedyncze wyglądają niczym ulepione z wosku. Jakby tego było mało roślina wykazuje wytrzymałość, która jest godna postawić.

A czy zastanawialiście się już gdzie postawić swoją hoję? Może tak naprawdę rosnąć w słońcu. Zatem może spełniać rolę kotary na oknach południowych. Znosi także cień oraz także świetnie zazielenia miejsca, w których innego kwiaty bardzo szybko giną. Z uwagi na to, że nie wymaga zbyt dużej pielęgnacji, to jej doniczki ustawia się często w bardzo trudno dostępnych zakamarkach. Przy odrobienie wprawy uda nam się wyhodować naprawdę przepiękny okaz, którym będziemy mogli się chwalić na lewo oraz prawo.