Grupa Tubądzin, znana z innowacyjności w produkcji ceramiki, dostosowała swoje produkty do unikatowego projektu Noke Architects dla lokalu Va Bene Cicchetti. Dzięki zaawansowanej technologii, firma mogła spełnić specyficzne oczekiwania projektantów, tworząc płytki na indywidualne zamówienie, które idealnie wpisują się w koncepcję wnętrza.

Va Bene Cicchetti to miejsce w Warszawie, które przenosi atmosferę i smak włoskich przekąsek – cicchetti, charakterystycznych dla Wenecji, do serca polskiej stolicy. Lokal zyskał uznanie dzięki wyjątkowemu wnętrzu, które nawiązuje do weneckiej architektury i klimatu. Właściciele, poszerzając swoją ofertę, zdecydowali się na stworzenie przestrzeni zewnętrznej – ogrodu „Giardino”.

Pracownia Noke Architects, odpowiedzialna za projekt, zdecydowała się na odważne użycie intensywnej czerwieni, która przyciąga wzrok i zachęca do wejścia. Organiczne formy ogrodu, akcentowane przez parasole przypominające gigantyczne kwiaty, oraz bujna zieleń tworzą niepowtarzalny klimat miejsca.

Wyzwaniem było stworzenie mrozoodpornej ceramiki w intensywnie czerwonym kolorze, której nie można było znaleźć w standardowej ofercie rynkowej. Dlatego Noke Architects zwróciło się do Grupy Tubądzin z prośbą o wyprodukowanie specjalnych gresów, które zostały idealnie dopasowane do kolorystyki i stylistyki projektu. Grupa Tubądzin, wykorzystując swoje doświadczenie i technologię, była w stanie sprostać tym oczekiwaniom, dostarczając unikatowe rozwiązania ceramiki zarówno na potrzeby wnętrza, jak i tarasowego ogrodu „Giardino”.

Słyszeliśmy wcześniej, że Tubądzin ma możliwość produkcji płytek na zamówienie. Wysłaliśmy im nasz projekt. W odpowiedzi dostaliśmy propozycję płytek w 6 odcieniach. Wybraliśmy jeden z nich. Tubądzin dostarczył nam płyty tarasowe koraTER oraz gresy – mówi Piotr Maciaszek z Noke Architects – Zamówienie takiego indywidualnego produktu jest bardzo proste. Cały proces jego powstawania koordynuje Tubądzin. Architekt dostaje do wyboru gotowy produkt. To ciekawa opcja dla projektantów, którzy chcą oferować swoim klientom niepowtarzalne aranżacje – dodaje.

Grupa Tubądzin jest znana z posiadania jednych z najnowocześniejszych linii produkcyjnych i zdobniczych w Europie, które umożliwiają produkcję zaawansowanych technologicznie płyt ceramicznych. Dzięki innowacyjnym technologiom firma oferuje płyty zdobione w masie, których głębokie struktury do złudzenia przypominają naturalne skały i minerały. Specjalistyczna linia zdobnicza pozwala również na realizację nadruków na wielkoformatowych gresach, co otwiera nowe możliwości w dziedzinie architektonicznej ceramiki.

Grupa Tubądzin ma bogate doświadczenie w przygotowywaniu spersonalizowanych płyt na specjalne zamówienia. Firma współpracowała z artystą Wojciechem Siudmakiem, przenosząc jego dzieła na elewację kamienicy w Łodzi, co stanowiło unikalny projekt łączący sztukę z architekturą. Podobne projekty były realizowane również w innych lokalizacjach, w tym ceramiczne murale ozdabiające osiedle w Sarbinowie. Ponadto, elewacja wentylowana Muzeum Pamięć i Tożsamość w Toruniu również została wykonana na indywidualne zamówienie, co świadczy o elastyczności i szerokim zakresie możliwości produkcyjnych Grupy Tubądzin.