Marka Gerlach oferuje m.in. garnki kuchenne, w których można przygotowywać różnego rodzaju dania. Konsumenci chwalą je za solidność i praktyczność oraz elegancki wygląd. Jaki garnek Gerlach wybrać? Poznaj opinie osób które posiadają garnki Gerlach w domu.

Garnki Gerlach — jaki wybrać?

Garnki produkuje się z wielu materiałów, różnią się też pojemnością i przeznaczeniem. Wśród tych oferowanych przez markę Gerlach znajdziemy m.in. modele przeznaczone do gotowania na co dzień. Można w nich ugotować warzywa, zupy, a także udusić mięso. Garnki te mają dwie rączki, a w zestawie zwykle znajduje się pokrywka. Oferta Gerlach obejmuje również rondelki, które mają jedną, długą rączkę i świetnie nadają się do podgrzewania mleka czy roztapiania masła. Producent oferuje też szybkowary oraz naczynia przystosowane do gotowania na parze. Warto podkreślić, że kupić można pojedyncze garnki oraz całe zestawy, w skład których wchodzą modele o różnych pojemnościach. Wszystko zależy od tego, jakich naczyń do gotowania potrzebujemy i do czego zamierzamy ich używać.

Jeśli chodzi o materiał wykonania, to większość garnków Gerlach wykonuje się ze stali nierdzewnej 18/10. Są ne odporne na zarysowania i inne uszkodzenia, jak również wgniecenia. Ponadto nie wpływa na nie negatywnie bardzo wysoka temperatura. Do zalet stalowych garnków zalicza się również dobre przewodzenie ciepła, łatwość w utrzymaniu w czystości oraz odporność na działanie kwasów znajdujących się w jedzeniu. Czy garnki ze stali mają jakieś wady? Niestety tak. Żywność przechowywana zbyt długo w takim garnku może nabrać metalicznego posmaku. Z kolei osoby przywiązujące dużą wagę do estetyki naczyń narzekają na zbyt prosty design. Może się zdarzyć, że na dnie stalowego garnka pojawią się tęczowe plamy, które powstają one skutek niewłaściwego użytkowania naczynia, czyli wsypywania soli do zimnej wody.

W ofercie Gerlach można znaleźć równie garnki wykonane także z aluminium. Wygląda ono podobnie jak stal nierdzewna, ale ma inne właściwości. Garnki aluminiowe są lżejsze, lepiej przewodzą ciepło, są odporne na uszkodzenia i działanie detergentów, a poza tym często pokrywa się je powłoką zapobiegającą przywieraniu jedzenia. Niemniej jednak takie garnki można łatwo zarysować i krótko utrzymują ciepło posiłków. Nie powinno się w nich również przyrządzać kwaśnych potraw, ponieważ aluminium wydziela wtedy niebezpieczne dla naszego zdrowia związki.

Gerlach Garnki Superior + 7l + 3 Patelnie Granitex 8702787019 - Allegro.pl
Garnki Gerlach opinie

Garnki Gerlach — opinie

Konsumenci doceniają markę Gerlach za jakość. Wśród najczęściej polecanych zestawów znajduje się Gerlach Brava oraz Gerlach Viva. Jakie są ich zalety oraz wady?

Garnki Gerlach Brava

Zestaw składa się z 4 garnków o różnej wielkości, które można używać do przygotowywania różnego rodzaju potraw. Garnki wykonane są ze stali nierdzewnej 8/10, która nie jest podatna na zniekształcenia i ma gładką, łatwą w czyszczeniu powierzchnię. W zestawie znajdują się również 4 pokrywki. Niestety w internecie mozna znaleźć opinie, że pokrywki zostały źle zaprojektowane. Przykręcone do nich uchwyty bardzo szybko się nagrzewają, dlatego nie da się podnieść pokrywki bez używania dobrej jakości rękawicy ochronnej. Garnki można myć w zmywarce i są one przystosowane do używania na różnego rodzaju kuchenkach. Pokrywki są wyposażone w odpowietrzniki.

Garnki Gerlach Viva

Komplet Viva to idealny zestaw na prezent dla osoby, która lubi gotować. W komplecie znajdują się naczynia o różnej pojemności, a do każdego z nich dołączona jest solidnie zrobiona pokrywka.
Pozytywne opinie na temat tego zestawu dotyczą najczęściej metalowych rączek, które w czasie gotowania nie nagrzewają się, dzięki czemu garnek można w łatwy sposób przenieść. Garnki można myć w zmywarce, a także wkładać do piekarnika nagrzanego maksymalnie do 180 st. C. Ścianki garnków nie są zbyt grube (0,5 mm), w związku z czym naczynia są bardzo lekkie, ale wydają się mniej solidne. Czasami usuwanie uporczywych zabrudzeń zajmuje dużo czasu.

Ile kosztują garnki Gerlach?

Zestaw garnków Gerlach, zależnie od liczby elementów oraz pojemności naczyń, kosztuje od 200 do 1200 zł. Za jeden powinniśmy zapłacić maksimum 200 zł. Nie jest to mało, jednak za jakość oferowaną przez markę warto zapłacić takie pieniądze. Każdy, kto nabył zestaw garnków Gerlach, bardzo chwali sobie zakup i bardzo chętnie korzysta z naczyń, podkreślając w opiniach ich solidność oraz łatwość utrzymania w czystości.