Eva Szumilas, polsko-libańska projektantka, pasjonuje się designem i podróżami. Po latach życia na Cyprze i w Irlandii, w 2010 roku osiadła w Bejrucie, gdzie założyła swoje studio projektowe. Jej najnowsza kolekcja, zatytułowana „Galaxy”, czerpie inspirację z wszechświata, przypominając o naszym miejscu w kosmicznej skali rzeczy.

Tak jak galaktyki składają się z niezliczonych gwiazd, tak my, ludzie, i inne istoty tworzące wszechświat tworzymy rozległą konstelację jednostek, z których każda ma swoje własne, unikalne cechy i doświadczenia. Jesteśmy ze sobą połączeni poprzez sieci społeczne i kulturalne. Jesteśmy częścią ogromnego ekosystemu i powinniśmy starać się żyć w pokoju we wspólnym wszechświecie – wyjaśnia Eva Szumilas.

Twórczość Szumilas charakteryzuje się połączeniem tradycji rzemieślniczych z nowoczesną estetyką. Kolekcja „Galaxy” kontynuuje ten nurt, używając szlachetnych materiałów takich jak przyciemniane drewno orzechowe, dąb francuski, stal i aluminium. Mosiężne intarsje oraz motywy planetarne dodają dziełom astronomicznego charakteru, podkreślając głębię tematu.

Design Szumilas emanuje estetyką kolekcjonerską, łącząc wyrafinowane formy z funkcjonalnością. Każdy element kolekcji jest przemyślany, z dbałością o detale, które odzwierciedlają wartości takie jak piękno, czystość i elegancja.

Eva Szumilas, absolwentka architektury na Politechnice Wrocławskiej, czerpie z bogactwa kultur Bliskiego Wschodu i Europy. Jako projektantka mebli i produktów, realizuje również projekty architektoniczne dla sektora publicznego i prywatnego, a także dla branży hotelarsko-gastronomicznej w Libanie, regionie MENA i Europie.

Fot. i oprac. na podst.: mat. prasowe.