Czeka Cię budowa nowej kuchni? A może chcesz odświeżyć już posiadaną? Cokolwiek zamierzasz, w grę wchodzi zapewne wybór nowych mebli kuchennych, a wraz z nimi nowych frontów. I tu pojawia się pytanie, na jakie fronty meblowe do kuchni warto postawić? Czy powinny być frezowane, akrylowe, a może lakierowane? Jak wybór ten przełoży się na otrzymany efekt, a tym samym na Twoje zadowolenie?

Fronty frezowane czy lakierowane? Dlaczego nie musisz wybierać pomiędzy tymi rozwiązaniami?

Jeśli podobają Ci się ozdobne fronty frezowane, a jednocześnie marzy Ci się kuchnia wykończona na wysoki połysk lub głęboki mat, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość – nie musisz wybierać pomiędzy frontami frezowanymi i lakierowanymi, możesz zamówić u nas – na Intar.pl – fronty frezowane, które zostaną następnie pokryte odpowiednio dobranym lakierem. Jak to wygląda?

Zdjęcia dzięki uprzejmości Rehau

Surowe fronty frezowane tworzymy na bazie białych, dwustronnie laminowanych płyt MDF Plus. Stosując szeroki wybór narzędzi specjalistycznych, otrzymujemy naprawdę bogatą paletę wzorów, w której z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Możesz więc wybrać, jaki rodzaj frezowania frontów kuchennych odpowiada Ci najbardziej, a my tak przygotowaną bazę skierujemy następnie albo do lakierowania, albo do foliowania.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Rehau

Jeśli pociąga Cię efekt wysokiego połysku lub głębokiej, bardzo modnej ostatnio matowości frontów meblowych, powinieneś wybrać właśnie lakierowanie. Lakierowanie frontów polega na nałożeniu na nie kilku warstw specjalnego lakieru poliuretanowego, który nie tylko nadaje im wyjątkowej estetyki, ale zapewnia również ochronę przed promieniowaniem UV. Oczywiście, lakier chroni także przed wilgocią czy uszkodzeniami mechanicznymi, choć w tym względzie lepsze wyniki osiągają jednak fronty akrylowe.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Rehau

Czy fronty akrylowe mogą być frezowane? Czym lakier różni się od akrylu?

Pewnie zadajesz sobie teraz następujące pytanie: skoro fronty akrylowe uchodzą za trwalsze i odporniejsze, to może powinienem postawić na frezowanie właśni ich? Niestety, to nie będzie możliwe. O ile fronty lakierowane jeszcze przed polakierowaniem można frezować praktycznie dowolnie, o tyle fronty akrylowe z zasady nie podlegają frezowaniu. Uniemożliwia to sam sposób ich wykonania. W przypadku frontów akrylowych nie ma nawet mowy o frezowanych uchwytach i te należy wybierać spośród np. uchwytów nakładanych. W zamian za tę niedogodność, możesz natomiast liczyć na wspomnianą już wysoką trwałość oraz na cenę niższą niż w przypadku frontów lakierowanych.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Nomet