Fotel uszak Ikea jest wyjątkową konstrukcją, jeśli chodzi o sam mebel wypoczynkowy. Wyróżnia się na tle standardowych foteli i nie tylko z uwagi na swoją wygodę. Jego historia się zaczęła sporo lat temu. Co więcej, trwa do dzisiaj i trudno sobie wyobrazić, aby kiedyś nadszedł koniec historii. Fotel z uszami łączy w sobie funkcje estetyczne oraz praktyczne.

Fotel uszak — trochę historii

Pierwszy fotel uszak pojawił się we Francji za czasów Ludwika XIV. Inspiracją do jego stworzenia był królewski tron. Mebel szybko zyskał popularność wśród francuskich elit właśnie z uwagi na luksusowy i elegancki charakter.

Nowoczesny uszak wciąż doceniany jest za styl, ale także za funkcjonalność. Wysokie oparcie, głębokie siedzisko oraz charakterystyczne „uszy” sprawiają, że fotel jest bardzo wygodny, zapewniając duży komfort podczas siedzenia. Z kolei estetyczne obicie i elegancki tył stwarzają liczne możliwości aranżacyjne.

Fotel uszak świetnie prezentuje się z każdej strony – nie trzeba więc umieszczać go w kącie, czy też przy ścianie. Fotel uszak z podnóżkiem ikea (lub bez) będzie się świetnie prezentować w każdym pomieszczeniu: salonie, sypialni lub w gabinecie.

Mnóstwo zalet

Fotel uszak Ikea z uwagi na swoją konstrukcję chroni doskonale przed zimnem oraz także przed przeciągami. To troszkę tak, jakby się zapaść w fotelu samochodu sportowego. Chociaż mamy do czynienia z dużo większą estetyką oraz oczywiście elegancją. Na miękkim oraz szerokim siedzisku jest bardzo wygodnie, oraz pewnie. Uszak jest stabilną konstrukcją. Całość się jednak opiera na czterech bardzo smukłych nóżkach.

Uszy bądź skrzydła

Oparcie, które posiada właśnie te urocze uszy, także są nazywane skrzydłami, mogą być delikatnie wygięte. Zapewnia każdorazowo podparcie idealne dla kręgosłupa. Kończy się powyżej głów, a więc nie ma kompletnie ryzyka, że rozboli nas głowa czy też część szyjna. Uszy wystają na tyle z części bocznych, nie przysłaniają nam widoku. Nie czynią naszego fotela topornym, ale jednocześnie zapewniają zatrzymanie wewnątrz ciepła. Fotel uszak chroni doskonale przed przeciągami oraz zimnem. Jeszcze cieplej będzie zimą i jesienią, gdy go postawimy w okolicach kominka.

Reprezentacyjnie oraz praktycznie

Nawet bardzo chłodną wiosną czy też deszczowym latem ciepło, które jest zatrzymywane przez skrzydła uszaka, pozwala na komfortowy wypoczynek w fotelu. Gdy jednak wewnątrz, jak i także na zewnątrz jest na tyle ciepło, że ochrony dodatkowej nie potrzeba nam, to uszak nie musi wcale zostać odstawiony w jakiś kąt. A wręcz przeciwnie. Taka konstrukcja sprawia, że się spełnia idealnie, jako mebel, który pasuje doskonale do reprezentacyjnego wnętrza. Zatem zadowoli nie tylko domowników, ale również gości, dla których absolutnie każdy detal będzie miał ogromne znaczenie.

Jeśli chodzi o fotele uszaki, to w Ikei mamy naprawdę spory wybór. Każdy znajdzie idealny dla siebie fotel, a do tego zmieści się on w budżecie, którym w danej chwili dysponujemy. Co jak co, ale nie będzie z tym żadnego problemu. Sklepy Ikea charakteryzują się tym, że możemy wygodnie usiąść w fotelu, który nas interesuje. Wypróbujmy go. Nasz komfort jest najważniejszy. Akurat w przypadku foteli czy też innym mebli wypoczynkowych nie poleca się kupna przez Internet. Możemy być później wygodą na danym fotelu lekko rozczarowani, a do tego akurat nie chcemy dopuścić.

Fotel uszak Ikea — opinie

Na stronie IKEA fotel uszak posiada ponad tysiąc pozytywnych opinii. Skąd bierze się takie powodzenie mebla ze szwedzkiej sieciówki?

Jedną ze wskazywanych zalet jest doskonale wyprofilowane oparcie i podparcie karku. Ponadto fotel uszak IKEA wykonany jest starannie i estetycznie, stanowiąc miły dla oka i ciała element wyposażenia mieszkania, nawet niewielkich rozmiarów. Mebel jest bowiem zgrabny i ma niewielkie rozmiary. Odnajdzie się w każdym wnętrzu — zarówno nowoczesnym, jak i w bardziej klasycznym stylu. Do tego wszystkiego, IKEA rok rocznie wprowadza nowe kolory obicia uszaka, zgodnie z obowiązującymi trendami. Model ten jest także ceniony przez karmiące mamy.

Kolejną, godną uwagi kwestią, jest łatwość odsprzedania tego modelu na rynku wtórnym. Trudno się dziwić, ma on bowiem ponadczasową formę. Fotel uszak ikea olx to hasło bardzo często wyszukiwane w Internecie.