Fotel uszak Ikea jest wyjątkową konstrukcją, jeśli chodzi o sam mebel wypoczynkowy. Wyróżnia się na tle standardowych foteli i nie tylko z uwagi na swoją wygodę. Jego historia się zaczęła sporo lat temu. Co więcej trwa do dzisiaj i trudno sobie wyobrazić, aby kiedyś nadszedł koniec historii. Fotel z uszami łączy w sobie funkcje estetyczne oraz praktyczne.

Mnóstwo zalet

Fotel uszak Ikea z uwagi na swoją konstrukcję, chroni doskonale przed zimnem oraz także przed przeciągami. To troszkę tak, jakby się zapaść w fotelu samochodu sportowego. Chociaż mamy do czynienia z dużo większą estetyką oraz oczywiście elegancją. Na miękkim oraz szerokim siedzisku jest bardzo wygodnie oraz pewnie. Uszak jest stabilną konstrukcją. Całość się jednak opiera na czterech bardzo smukłych nóżkach.

Uszy bądź skrzydła

Oparcie, które posiada właśnie te urocze uszy, także są nazywane skrzydłami, mogą być delikatnie wygięte. Zapewnia każdorazowo podparcie idealne dla kręgosłupa. Kończy się powyżej głów, a więc nie ma kompletnie ryzyka, że rozboli nas głowa czy też część szyjna. Uszy wystają na tyle z części bocznych, nie przysłaniają nam widoku. Nie czynią naszego fotela topornym, ale jednocześnie zapewniają zatrzymanie wewnątrz ciepła. Fotel uszak chroni doskonale przed przeciągami oraz zimnem. Jeszcze cieplej będzie zimą i jesienią, gdy go postawimy w okolicach kominka.

Reprezentacyjnie oraz praktycznie

Nawet bardzo chłodną wiosną czy też deszczowym latem ciepło, które jest zatrzymywane przez skrzydła uszaka, pozwala na komfortowy wypoczynek w fotelu. Gdy jednak wewnątrz, jak i także na zewnątrz jest na tyle ciepło, że ochrony dodatkowej nie potrzeba  nam, to uszak nie musi wcale zostać odstawiony w jakiś kąt. A wręcz przeciwnie. Taka konstrukcja sprawia, że się spełnia idealnie, jako mebel, który pasuje doskonale do reprezentacyjnego wnętrza. Zatem zadowoli nie tylko domowników, ale również gości, dla których absolutnie każdy detal będzie miał ogromne znaczenie.

Jeśli chodzi o fotele uszaki, to w Ikei mamy naprawdę spory wybór. Każdy znajdzie idealny dla siebie fotel, a do tego zmieści się on w budżecie, którym w danej chwili dysponujemy. Co jak co, ale nie będzie z tym żadnego problemu. Sklepy Ikea charakteryzują się tym, że możemy wygodnie usiąść w fotelu, który nas interesuje. Wypróbujmy go. Nasz komfort jest najważniejszy. Akurat w przypadku foteli czy też innym mebli wypoczynkowych nie poleca się kupna przez Internet. Możemy być później wygodą na danym fotelu lekko rozczarowani, a do tego akurat nie chcemy dopuścić.