Uwielbiamy dywany. Służą one nam do ogromny naszej posadzki. Jednak także odpowiadają za wizualne wyodrębnienie wypoczynkowego aneksu, telewizyjnego czy też stołowego. Sprawdzają się również idealnie przy łóżku. Miło jest rozpocząć dzień dotykając stopą przyjemnego dywanu, a nie ziemnej paneli. Na jaki dywan się zdecydować? Dywany Castorama to naprawdę szeroka oferta. Możemy mieć kłopot z wyborem jednego modelu.

Dywany maszynowo tkane

Na pewno wybór największy wzorów oraz kolorów znajdziemy pośród dywanów, które są tkane maszynowo. Chodzi zarówno o dywany Castorama wełniane, jak i także dywany z syntetycznych włókien. Takowe dywany mają o wiele bardziej urozmaiconą fakturę oraz kształty. Poza dywanami najpopularniejszymi o kształcie prostokątna możemy się spotkać z dywanami owalnymi, okrągłymi czy też nawet w kształcie dziecięcych wzorów, jak miś czy też domek. Te ostatnie idealnie się sprawdzą w dziecięcym pokoju. Gdy nasz dywan jest wielokolorowy oraz z wzorami, pasował będzie do jednolitej kanapy.

Splot oraz runo dywanu

Dywan poza samym surowcem, z którego został wykonany także może wyróżniać rodzaj splotu, a do tego wysokość runa. Bardzo dużą popularnością cieszą się shaggy dywany. Są to włochacze. Mają one długi włos, są bardzo ciepłe, a do tego niezmiernie puszyste. Warto wybrać je do sypialni lub też do ocieplenia naszej posadzki w wypoczynkowym kąciku. Pętelkowe dywany zastosować warto w salonie. Cięte runo ma zdecydowanie dłuższy włos. Z kolei dywany kędziorkowe należą do dywanów zdecydowanie najtrwalszych. Włókno także może być mieszane.

Bardzo ważny jest podkład

Bardzo istotny jest także rodzaj podkładu. Chodzi o tę część, do którego runo jest przymocowane. To od niego właśnie zależy na jakie konkretnie podłoże nadaje się dywan. Podkład wykonany może być na przykład z juty syntetycznej, juty naturalnej, która jest nierozciągliwa oraz twarda. Warto do łazienki wybierać dywany, które mają podkład odporny na wilgoć. Bardzo często także podkład jest z filcu czy też z gąbki. Wówczas dywanowi wtedy nadane jest ciepło, miękkość oraz także tłumi hałas. Podkład z gąbki sprawdza się idealnie na podłożu, które jest wykonane z ceramicznych płytek. Dywany z podkładem z juty stosować można na przykład na podłogowe ogrzewanie. Produktami najbardziej uniwersalnymi są jednak dywany z filcowym podkładem. Stosować je można w zasadzie na każdym podłożu.

Jeśli wszystko co powyżej zostało napisane jest dla Ciebie „czarną magią”, to skorzystaj z pomocy sprzedawcy w Castoramie. Na pewno doradzi Ci dobry jakościowo dywan.